WomanMagazine.pl

Kolejna modowa marka nie przetrwała pandemii koronawirusa

Po pięciu latach działalności amerykańska marka Sies Marjan kończy swoją działalność.

Standard Post with Image

Sytuacja, w której znalazł się świat przez pandemię koronawirusa wykańcza branżę modową.  Projektant Sander Lak ogłosił zamknięcie autorskiej marki. O trudnej sytuacji poinformował w oświadczeniu przesłanym do Business of Fashion.

 

Mimo finansowego wsparcia inwestorki Nancy Marks nie udało się uratować Sies Marjan przed finansowymi problemami. Istotny wpływ na upadek firmy miał również fakt, że jeden z głównych punktów sprzedaży kolekcji, dom handlowy Barneys, zbankrutował w zeszłym roku. Mimo, iż Sander Lak był niejednokrotnie doceniany za swoją kreatywność i nowatorki podejście do mody ( w 2018 roku marka otrzymała nagrodę CFDA Swarovski Award jako jedna z najciekawszych wschodzących talentów w branży) to pandemia COVID-19 zmusiła go do zamknięcia firmy.

 

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej