WomanMagazine.pl

Dress code w upalne dni

Normalne funkcjonowanie w czasie upałów staje się zdecydowanie bardziej skomplikowane. Tym bardziej jeśli do pracy musimy chodzić elegancko ubrane. Jak dopasować ubiór do pracy w czasie upalnych dni?

Standard Post with Image

Gdy słupki termometrów rosną bez opamiętania, wtedy idealnie sprawdzą się krótkie spodnie, bluzka z dekoltem, sandały lub japonki, ale czy luźne stroje są rozwiązaniem również w pracy, gdzie często obowiązuje dress code? Dress codu należy zazwyczaj przestrzegać bez względu na pogodę, jego łamanie może prowadzić do wielu problemów. Kobiety powinny dbać o schludny i skromny wygląd. Nie są wskazane zbyt krótkie spódnice albo duże dekolty. Jaskrawe kolory i krzykliwy manicure również nie są zalecane. Mylicie się jednak, jeśli uważacie, że jedyne rozwiązanie stanowi czarny żakiet i spódnica. Możemy śmiało założyć ubrania wykonane z lżejszych materiałów, aby tylko osłaniały ramiona i dekolt. Sukienka powinna być do kolan i utrzymana w stonowanych kolorach. Warto postawić jednak na przewiewne tkaniny, takie jak len. Zadbajmy, aby sukienka nie miała dużego dekoltu oraz odkrytego brzucha. Jeśli zdecydujemy się na bluzkę bez rękawów wtedy nie zapomnijmy o bolerku lub narzutce, którą będziemy mogli nałożyć na siebie w czasie spotkania z klientem czy rozmowy z przełożonym. O ile w przypadku sukienek mamy pewne pole do popisu, o tyle różnie bywa niestety w przypadku gołych nóg i odkrytych stóp, w grę nie wchodzą odkryte pięty i palce. Sprawdzą się jednak czółenka i baleriny. 

Na pytanie o to, jak dress code ma się do temperatury zasada jest prosta. To firma w której pracujemy oraz stanowisko, które piastujemy decydują o sposobie naszego ubioru. Jeśli pracujemy w firmie, w której swobodny ubiór jest dozwolony wtedy możemy eksperymentować w granicach dobrego smaku. Kwestia ubioru nie będzie dla nas też taka straszna, jeśli biuro jest klimatyzowane. Zawsze możemy nosić też w torebce przewiewną sukienkę, którą założymy po wyjściu z pracy. 

Podobne artykuły

ODLICZAMY DNI DO WIELKIEGO OTWARCIA GOJUMP – PARKU TRAMPOLIN W KRAKOWIE

Kraków śmiało może powiedzieć, że nadąża za współczesnymi atrakcjami! Już 21 maja wielkie otwarcie największego w Małopolsce parku trampolin. Będzie to trzeci co do wielkości taki obiekt w Polsce i jeden z większych w Europie! Przy ulicy Centralnej 41a na wszystkich gości czeka aż 2000 m2 wyskokowych wrażeń, a wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m2 czystej adrenaliny!

Czytaj więcej

CYKLICZNE „OBŻARSTWO”, CZYLI O ZWIĘKSZENIU ŁAKNIENIA W „TE” DNI

Zauważyłaś, że wraz ze zbliżającą się miesiączką nabierasz ogromnego apetytu i jesteś w stanie pomieścić niezliczone ilości jedzenia? Jesz, ale wciąż czujesz, że możesz więcej – wydaje Ci się to trochę dziwne? Spokojnie, nie jesteś sama, a Twoja przypadłość jest w zupełności wytłumaczalna i to przez samą naturę. Warto jednak wiedzieć na ten temat więcej, z uwagi na ok. 28-dniową powtarzalność ;-)

Czytaj więcej