WomanMagazine.pl

DOWIEDZ SIĘ JAKIM TYPEM FIGURY JESTEŚ

„Moda przemija, styl pozostaje” – te słowa wypowiedziane przez Coco Chanel zna każdy. Niezmienny jest też typ figury, jaki posiadamy. Bo nie zależnie od zgubionych czy przybranych kilogramów, proporcje naszego ciała raczej się nie zmieniają. To właśnie figurę i proporcje trzeba wziąć pod uwagę wybierając garderobę. Literatura wyróżnia wiele podziałów kobiecych sylwetek. Niektóre zawierają nawet 12 pozycji, np. podział wg. Trinny i Susanah. Poniżej prezentujemy podział podstawowy. Sprawdź jakim t

Standard Post with Image

KLEPSYDRA czyli figura idealna. Cechuje ją wąska talia i pełne biodra oraz piersi. Uważana za uosobienie kobiecości i kształt do którego dąży się, ubierając inne sylwetki. By wyglądać dobrze, wystarczy zachować proporcje, jakimi obdarzyła nas natura. Kobieta o budowie klepsydry teoretycznie może nosić wszystko. Z praktycznego punktu widzenia, radzimy unikać bezkształtnych form, które ukrywają talię. To właśnie ją należy podkreślać w każdej stylizacji, np. cienkim paskiem.

Gwiazda taka jak Ty: Beyonce Knowles

PROSTOKĄT to figura cechująca się brakiem wcięcia w talii oraz równowagą między linią ramion i bioder. Naszym zadaniem jest przywrócenie właściwych proporcji sylwetce - bardziej kobiecych. W tzw. chłopięcej sylwetce, stawiamy na uwydatnienie bioder i podkreślenie biustu. Kluczowym jest stworzenie iluzji wcięcia w talii. Sprawdzone triki to: kopertowe bluzki, gorsety, masywne materiały upinane w okolicach tali, dekolty "V", rozkloszowane spódnice. Panie o tym kształcie powinny unikać prostych sukienek i eksponowania ramion.

Gwiazda taka jak Ty: Drew Berrymore

OKRĄG to sylwetka cechująca się pełnymi piersiami i okrągłym brzuszkiem. Brak jej wcięcia w talii. Mocną stroną takiej figury są nogi, które na tle reszty ciała, są zawsze wyraźnie zgrabniejsze. Dlatego należy je eksponować. Kobiety o tej budowie powinny unikać obszernych swetrów, golfów oraz tunik, gdyż optycznie powiększą biust. Górne partie ciała wyszczuplą dekolty w serek, gorsety i kopertowe wiązania. Najlepszą spódnicą jest ta o kroju litery A lub prosta do kolan - zrównoważy biodra i pięknie podkreśli szczupłe łydki.

Gwiazda taka jak Ty: Oprah Winfrey

TRÓJKĄT to druga sylwetka posiadająca talię. W tym typie ramiona są szczupłe, a piersi raczej małe. Ciężar ciała skupia się na pośladkach, biodrach i udach. To właśnie te partie należy optycznie wyszczuplić. Panie o tej sylwetce powinny zrezygnować ze zwężanych spodni – rurek i cygaretek. Najlepszym wyborem będą proste nogawki, które wysmuklą nogi. Jeśli chodzi o spódnice, stanowczo odradzamy fason bombki, a polecamy spódnice w kształcie litery A lub ołówkowe, które fantastycznie podkreślą ponętne kształty pupy i bioder. Sprawdzonym trikiem przy ubieraniu „gruszek” jest gra kolorami – jasne na górze, ciemne na dole.

Gwiazda taka jak Ty: Jennifer Lopez

Podobne artykuły

JAKIM STYLEM PRZYWIĄZANIA JESTEŚ?

Przebywanie wśród ludzi nierozerwalnie wiąże się z siecią wzajemnych interakcji. To samo dzieje się, kiedy wchodzimy w związek z drugą osobą. Jak najlepiej sprawdzić, czy do kogoś pasujemy? – Poznać swoje style przywiązania, co z pewnością przyczyni się do pełniejszego zrozumienia siebie i partnera…

Czytaj więcej

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Czytaj więcej