WomanMagazine.pl

Co koniecznie zabrać w podróż?

Nareszcie nadeszło lato, a wraz z nim upragnione wakacje i urlopy. Dzisiaj przypominamy, co należy koniecznie zabrać ze sobą w podróż.

Standard Post with Image

A może tak ciepłe kraje?

Jeśli jedziemy do miejsca, w którym będziemy narażone na nieustanne działanie słońca, warto pamiętać o zaopatrzeniu się w kremy z filtrem oraz ochronie naszego ciała w postaci okularów przeciwsłonecznych oraz nakryciu głowy.

Wyposaż swoją apteczkę

Chociaż na co dzień możesz być okazem zdrowia, nie wiesz, co przytrafi się podczas wyjazdu, a w okolicy może nie być apteki. Dlatego przyda się wapno w razie uczulenia, leki na dolegliwości trawienne, opatrunki, środki, które łagodzą oparzenia, krople do oczu i leki przeciwbólowe. Bez względu na miejsce odpoczynku warto zaopatrzyć się również w spray na kleszcze i komary. Nie tylko dlatego, że ukąszenia są nieprzyjemne i swędzą, pamiętajmy, że przenoszą one groźne dla człowieka choroby, dlatego tak ważne jest, byśmy zrobili co w naszej mocy, by nie dać się ugryźć.

Dokumenty

Nie zapominajmy o podstawie, którą są dokumenty. Mówimy tu oczywiście o dowodzie osobistym i paszporcie, który przyda nam się w krajach spoza Unii Europejskiej. Pamiętajmy też o karcie EKUZ. Nie zapomnijmy również o gotówce, zarówno w Polsce jak i za granicą, w pobliżu może nie być bankomatu, a płatność kartą wbrew pozorom nie jest dostępna zawsze. Aby nasze dokumenty i pieniądze były bezpieczne warto zainwestować w saszetkę lub nerkę, którą przypniemy do pasa.

Jak się pakować?

Jeśli jedziemy w ciepłe kraje, pakowanie będzie łatwiejsze, ponieważ weźmiemy lekkie ubrania. Jeśli jednak nie jesteśmy pewne pogody, prawdopodobnie zabierzemy ze sobą więcej ubrań. Nie przesadzajmy jednak z nimi. Warto zabrać wygodne ubrania, które nie wymagają prasowania. Postawmy również na uniwersalne bluzki, które możemy założyć wszędzie. Nie zapomnijmy też o wygodnym obuwiu. Część ubrań na pewno będziemy zakładać kilka razy, tyczy się to na przykład ciemnych spodni. Nie zapomnijmy też o wygodnej bluzie, która przyda się również podczas chłodniejszych nocy w ciepłym kraju. Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy również, czy w wynajmowanym przez nas pokoju znajduje się żelazko i suszarka, czy należy je ze sobą zabrać. 

Aby niczego nie zapomnieć warto zrobić sobie listę rzeczy, które koniecznie musimy zabrać ze sobą. Pozwoli nam to spojrzeć chłodnym okiem na zawartość naszej walizki oraz uniknąć stresu związanego z pytaniem, czy aby na pewno wszystko mamy.

Podobne artykuły

Jakie potrawy koniecznie muszą znaleźć się na wielkanocnym stole?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dla wielu z nas wiąże się to z przygotowaniem wielkanocnych smakołyków. Przypominamy, jakie dania powinny znaleźć się na świątecznym stole.

Czytaj więcej