WomanMagazine.pl

Alwero w klimacie slow fashion

Trend slow fashion jest coraz bardziej popularny w naszym kraju, śmiało podąża za nim również marka ALWERO.

Standard Post with Image

Czym jest slow fashion?

Slow fashion opiera się przede wszystkim na świadomości siebie, swoich potrzeb oraz własnego stylu życia. Również w myśl zasady, że moda ma służyć nam, a nie odwrotnie, a garderoba powinna być komfortowa a noszenie jej sprawiac radość. Świadomość naszych potrzeb i gustów sprawia, że łatwiej nam dokonać właściwego wyboru podczas zakupów, dzięki czemu znacznie zmniejszamy ilość nietrafionych decyzji w tym zakresie. W efekcie pozwala nam to uniknąć zbędnych wydatków. Slow fashion łączy się bardzo mocno również ze zwracaniem uwagi na to, w jaki sposób powstają ubrania. Chodzi przede wszystkim o warunki, jakie panują w fabrykach, czy jak traktowani są pracownicy. Nurt ten kładzie także duży nacisk na to, w jaki sposób produkcja odzieży wpływa na środowisko.

Marka ALWERO dba o to, by ubrania, które sprzedaje, były ekologiczne. Dzięki temu, za uczucie luksusu i ciepło, jakie ubrania Alwero dostarczają,  nie musisz płacić wyrzutami sumienia. Slow fashion to jakośc, nie ilość. Kupując produkty ALWERO możesz być pewna, że wydane pieniądze zwrócą ci się w postaci wieloletniego i komfortowego użytkowania.

Zadbaj o swoją szafę

Slow fashion łączy się nieodłącznie z dbaniem o własną szafę i tym, w jaki sposób prezentuje się jej zawartość. Właśnie dlatego koniecznie musimy robić w niej porządki przynajmniej raz do roku. Podczas nich warto zastanowić się nad tym, co zostawiamy i dlaczego. Również z tego powodu przyda nam się zdefiniowanie naszego stylu i naszych  fashionerskich potrzeb. Podczas porządków powinnismy uświadomić sobie, które ubrania nosimy najczęściej, a które z nich zalegają w naszej szafie od lat. Może warto pozbyć się tych rzeczy, które nosimy rzadko? Zwolnimy miejsce na nowe, pasujące ubrania i dodatki i z pewnością lepiej się poczujemy - żegnając z przeszłością;-)

W poznaniu naszego stylu pozwoli nam zastanowienie się nie tylko nad tym, co nosimy na co dzień, ale i świadomość tego, w jakich ubraniach czujemy się dobrze. Pamiętajmy, nie musimy od razu odchudzać naszej szafy prawie do zera, ważna jest świadomość tego, co nosimy na co dzień i ile ubrań rzeczywiście potrzebujemy. Warto też posegregować nasze ubrania, na przykład zgodnie z kolorami lub porami roku. Ułatwi nam to poranne szukanie odpowiedniej garderoby na konkretną porę roku kazdego dnia.

ALWERO wpisuje się również w jeszcze jeden element slow fashion - stawianie na naturalne materiały. Wybierając ubrania ALWERO możesz być pewna, że natura i jakość to domeny marki, które sa jej wyróżnikiem i wartością.

Z pełną ofertą produktów marki Alwero możecie zapoznać się pod adresem http://www.alwero.pl/pl/.

Podobne artykuły

SLOW FOOD, SLOW SEX, SLOW LIFE!

Żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości. Naszym wyznacznikiem są poruszające się nerwowo wskazówki zegara. Większość stwierdzi, że w dzisiejszym świecie nie ma szans na przetrwanie w inny sposób, z drugiej pojawia się coraz więcej zwolenników zwrócenia uwagi na jakość życia. Witaj w świecie SLOW, w którym zatrzymujemy się, by podziwiać, cieszymy z posiłków i znajdujemy czas tylko dla siebie!

Czytaj więcej

„DETOX MY FASHION”, powiedz NIE trującym ubraniom!

„Detox my fashion” to kampania od ponad 4 lat realizowana przez organizację ekologiczną Greenpeace. Jej celem jest wypranie trującej odzieży! Toksyczne substancje trafiają do ubrań w procesie produkcji. W procesie noszenia wchłaniają się do ludzkiego organizmu. Jest lepiej, ale do czystego rynku jeszcze daleko.

Czytaj więcej