WomanMagazine.pl

„Zimna wojna” wśród 9 filmów z największą szansą na Oscary 2019

Wielkimi krokami zbliża się Oscarowa gala. „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego znalazła się na tzw. Krótkiej liście do tej nagrody.

Standard Post with Image

Produkcja znalazła się w grupie dziewięciu filmów nieanglojęzycznych typowanych przez Amerykańską Akademię Filmową do Oscara. "Zimna wojna” ma tym samym coraz większe szanse w oscarowym wyścigu. Film Pawła Pawlikowskiego znalazł się wśród 9 nieanglojęzycznych filmów, które typowane są przez Akademię Filmową do Oscarów 2019. Wśród głównych konkurentów „Zimnej wojny" jest też "Roma” Alfonso Cuarona, duńscy „”Winni" Gustava Moellera, niemiecki "Work without Author" Floriana Henckela Von Donnersmarcka, "Kafarnaum" libańskiej reżyserki Nadine Labaki, japoński film "Złodziejaszki" Hirokazu Koreedy, południowokoreańskie "Płomienie" Lee Chang-Donga czy "Sny wędrownych ptaków" Cristiny Gallego, które są kolumbijskim kandydatem do Oscara. Na oscarowej "krótkiej liście" we wszystkich kategoriach znalazło się łącznie 101 filmów.

Paweł Pawlikowski ma na swoim koncie już jedną statuetkę za „Idę” z 2014 roku. W ubiegły weekend otrzymał również nagrodę dla najlepszego europejskiego reżysera. Europejskimi Oscarami uhonorowano również Joannę Kulig, "Zimna wojna" otrzymała zaś Europejską Nagrodę Filmową w najważniejszej kategorii – Film Roku. Film został nagrodzony również Złotą Palmą w Cannes oraz Złotymi Lwami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Podobne artykuły

Netflix prezentuje premiery na styczeń 2019

Netflix nie zwalnia tempa, na styczeń 2019 roku przygotował wiele nowości oraz premier filmowych i serialowych. Sprawdźcie listę nowości tej stacji.

Czytaj więcej

Fryderyki 2019 – znamy nominowanych

Już w marcu w Katowicach spotkają się czołowi polscy artyści, eksperci branży muzycznej oraz fani dobrych brzmień, po to by wspólnie celebrować 25-lecie najważniejszej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk.

Czytaj więcej