WomanMagazine.pl

Zgadnij kto – recenzja Woman Magazine

Kto choć raz wybrał się ze znajomymi do „escape roomu” (czyli „pokoju zagadek”) zrozumie ten rodzaj napięcia, towarzyszący próbom wydostania się z zamkniętego pomieszczenia, gdzie powodzenie całej akcji uzależnione jest od sprytu, bystrości umysłu, ale i szczęścia.

Standard Post with Image

Najczęściej do tego typu miejsc wybieramy się ze znajomymi – mamy więc ich wsparcie. Mamy też gwarancję, że jeśli nie uda nam się wydostać samodzielnie – ktoś na pewno nas w końcu uwolni.

A co by było, gdybyśmy znaleźli się w takim zamkniętym pokoju z grupką zupełnie nieznanych sobie osób, w dwuznacznej sytuacji, z zanikami pamięci i trupem w szafie, czy może raczej w… wannie? Hasła bezpieczeństwa nie ma. Jest za to podejrzliwość i – delikatnie mówiąc – niechęć współtowarzyszy niewoli, coraz bardziej intensywny zapach krwi i potu oraz świadomość, że wszyscy wydostaną się z pułapki, tylko jeśli my zdołamy rozwikłać zagadkę. Na szali jest życie nasze oraz wszystkich innych znajdujących się w pokoju – i nie tylko w nim.


A w tle rozbrzmiewa muzyka dawnych nieporozumień, zbrodni, trudnych zaszłości i chęci rewanżu...


„Zgadnij kto” Chrisa McGeorge’a to niezły kryminał napisany właśnie w konwencji escape roomu. Razem z głównym bohaterem próbujemy rozwikłać zagadkę – od rozwiązania której zależy czy wszyscy uwięzieni w pokoju zginą, czy też nie (a może ich los dawno już jest przesądzony..?). Poza historią toczącą się w pokoju, równolegle poznajemy losy głównego bohatera. Dzięki retrospekcjom staramy się odgadnąć, kto może kryć się za tą szaleńczą rozrywką, co łączy głównego bohatera ze sprawcami, a także z innymi uczestnikami gry i w końcu – kto jest podstawiony przez oprawcę, będąc jednocześnie prawdziwym mordercą.


Pozycja obowiązkowa dla lubujących się w powieściach kryminalnych. Poprzez ciekawe nakreślenie postaci oraz nienachlane odkrywanie głównych kart opowiadanej historii, autorowi udało utrzymać czytelnika w napięciu, a nawet i czasami zaskoczyć. Dobra lektura na długie wieczory. I nie nazbyt krwawa, toteż można się w nią zagłębić w towarzystwie pysznej kawy i słodkiego ciacha ;-)

 

Tytuł: "Zgadnij kto"

Autor: Chris McGeorge

Tłumaczenie: Michał Jóźwiak

Wydawnictwo: Insignis

Premiera: 5 września 2018 r.

 

 

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

GALA OTWARCIA WOMAN MAGAZINE

8 kwietnia 2016 r. w Hotelu Kossak w Krakowie odbędzie się gala otwarcia nowego magazynu online, dedykowanego współczesnym kobietom. Event rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do ok. 22. Dla gości przewidziano wiele atrakcji! Wstęp wolny!

Czytaj więcej