WomanMagazine.pl

Zaskakująca Renée Zellweger jako Judy Garland

W sieci pojawił się zwiastun filmu „Judy” opowiadającego historię Judy Garland. W roli głównej zobaczymy Renée Zellweger, która przeszła niesamowitą metamorfozę na potrzeby wspomnianej produkcji.

Standard Post with Image

Akcja filmu skupia się na ostatnich miesiącach życia Garland w 1969 roku, podczas przygotowań do jej wyprzedanych koncertów w Londynie. Mimo popularności, którą cieszyła się w tym okresie gwiazda, nieustannie zmagała się z niskim poczuciem własnej wartości. Była też coraz bardziej wyniszczona przez stres i uzależnienia. W tym czasie borykała się również z problemami w związku oraz toczyła spór ze swoim managerem. Między innymi te wydarzenia zobaczymy na ekranie. Film stanowi adaptację sztuki Petera Quiltera, którą można było oglądać na Brodwayu i West Endzie.

Judy Garland urodziła się w 1922 roku jako Frances Ethel Gumm, była amerykańską aktorką i piosenkarką. Jej rodzice prowadzili kinoteatr, w którym odbywały się również wodewilowe występy, dlatego mała Judy już od najmłodszych lat stykała się ze światem kina. Wraz ze starszymi siostrami stworzyła zespół „The Gumm Sisters”. Przez wiele lat zespół koncertował i podróżował po Stanach Zjednoczonych z przedstawieniami. W 1934 roku zmienił nazwę na „The Garland Sisters”, a najmłodsza z sióstr zmieniła imię na Judy. Grupa rozpadła się w 1935 roku, Garland podpisała zaś siedmioletni kontrakt z wytwórnią filmową Metro-Goldwyn-Mayer.

Przełomowe dla kariery Judy były role w musicalach u boku Mickeya Rooneya. Jednak, aby młodzi aktorzy sprostali wyzwaniom, dostarczano im amfetaminę oraz barbiturany. Aktorka szybko się uzależniła i przez całe życie walczyła z tym uzależnieniem. Zmarła w wieku 47 lat przedawkowując leki.

Film w reżyserii Ruperta Goolda wejdzie do kin 4 października. Obok Renée Zellweger na ekranie zobaczymy Jessiego Buckleya, Finna Wittrocka i Michaela Gambona.

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej