WomanMagazine.pl

Wygrała na loterii obraz Picassa wart milion euro

Obywatelka Włoch Claudia Borgogno wygrała we francuskiej charytatywnej loterii obraz Pabla Picassa.

Standard Post with Image

Jak donoszą organizatorzy posiadaczka szczęśliwego losu otrzymała go w prezencie około pół roku temu.

Szczęśliwy kupon wylosowano w domu aukcyjnym Christie’s w Paryżu. Zwyciężczyni loterii wylosowała obraz hiszpańskiego mistrza „Nature morte”, martwą naturę namalowany w 1921 roku. Obraz przedstawia stół, kieliszek absyntu i gazety. Według organizatorów los został kupiony pół roku wcześniej przez kogoś innego, a Claudia Borgogno otrzymała go w prezencie.

 

„Picasso pokochałby taką akcje” – powiedziała Peri Cochin, organizatorka imprezy zbierającej fundusze na projekty wodne w Afryce. Hiszpański artysta również angażował się w projekty społeczne i humanitarne.

 

Organizatorka sprzedaży odniosła się również do tego jak ważne jest mycie rąk podczas pandemii COVID-19, a można dokonać tego jedynie przy użyciu czystej wody.

Łącznie sprzedano 51 tysięcy losów za wartość 5,1 miliona euro.

 

Organizatorzy wyrażają nadzieje, że zbiórka będzie organizowana każdego roku, za każdym razem na inny cel.

 

Podobne artykuły

OBRAZ MĘŻCZYZNY IDEALNEGO

Wieloletnia terapeutka od par uważa, że kobieta poszukuje mężczyzny rozsądnego, wykazującego się nie lada dojrzałością, stanowczością oraz zdecydowanym działaniem podczas stresu. Jednak to nie wszystko! Jaki jest model faceta „idealnego”? Czy Ty także takiego poszukujesz?

Czytaj więcej

OBRAZ WSPÓŁCZESNEGO OJCOSTWA

Tradycyjny obraz ojca, którego rola ogranicza się do utrzymywania rodziny oraz nadania autorytetu, jest już nieco przestarzały. Mężczyzna nadal jest głową rodziny i z pewnością wzbudza szacunek wśród dzieci, ale obecnie dużo bardziej angażuje się w budowanie relacji, przez co z „surowego sędziego” staje się kochanym tatusiem.

Czytaj więcej