WomanMagazine.pl

Wiemy kto zagra Andy’ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście

Muzyk i aktor Jared Leto wcieli się w rolę jednego z najwybitniejszych artystów pop-artu XX wieku.

Standard Post with Image

O planowanej produkcji filmu biograficznego Andy’ego Warhola mówi się już od 2016 roku. Jednak dopiero teraz plotki na ten temat potwierdził Jared Leto na swoim profilu na Instagramie.

„Tak to prawda, że zagram Andy’ego Warhola” w nadchodzącym filmie. Jestem wdzięczny i podekscytowany tą możliwością. – napisał aktor.

Wspomniany film ma być nakręcony na podstawie książki biograficznej Victora Bockrisa „Andy Warhol. Życie i śmierć”. Póki co brak szczegółów na temat tej produkcji.

 

Kim był Andy Warhol?

Andy Warhol to jeden z najpopularniejszych artystów XX wieku. Był przedstawicielem pop-artu. Andrew Warhola, bo tak naprawdę się nazywał urodził się 6 sierpnia 1928 roku w Pittsburghu w rodzinie słowackich emigrantów z klasy robotniczej. Zdolności artystyczne, którymi wykazywał się już od najmłodszych lat najprawdopodobniej zadecydowały o wyborze kierunku studiów, jakim było projektowanie użytkowe na Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Po ukończeniu studiów przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie bardzo szybko znalazł pracę jako ilustrator znanego pisma „Glamuor”. Rok 1962 był przełomowy nie tylko w karierze artysty, ale i także dla całego świata sztuki. To właśnie wtedy Warhol po raz pierwszy wykorzystał metodę sitodruku i stworzył kultowe obrazy przedstawiające Merlin Monroe, Elvisa Presleya, czy puszkę po zupie Campbell. Dla wielu nie tylko jego sztuka była kontrowersyjna, ale i całe jego życie. Warhol od najmłodszych lat dążył do tego, by stać się jedną z gwiazd pop kultury, które artysta od zawsze podziwiał. Zmarł 22 lutego 1987 roku w wieku 58 lat w szpitalu w Nowym Jorku po operacji pęcherzyka żółciowego.

 

Podobne artykuły

Kto przynosi prezenty?

Czy dziś rano wszystkie znalazłyście w swoich skarpetach, kapciach, czy butach lub pod poduszką… słodki podarek od Świętego Mikołaja? A może ten miły starszy pan w czerwonym kubraku, z długą brodą, był bardziej szczodry i podrzucił coś więcej, niż tylko słodkie czekoladki? A może wręcz przeciwnie – gdzieś zagubił się, próbując swoimi podniebnymi saniami dotrzeć pod Twój adres?

Czytaj więcej

Różowa czekolada - co o niej wiemy?

Każda z nas zna białą czy czarną czekoladę, ale czy kiedykolwiek słyszałyście o czekoladzie różowej?

Czytaj więcej