WomanMagazine.pl

Wielki powrót Abby

Na tę wiadomość fani czekali od lat. Powrót zapowiedziała szwedzka formacja ABBA. Legendarna grupa przygotowała dwie nowe piosenki, których premiera odbędzie się w grudniu.

Standard Post with Image

Szwedzki zespół zawiesił działalność na 35 lat, swój powrót w oryginalnym składzie ogłosił poprzez media społecznościowe. W swoim oficjalnym oświadczeniu muzycy napisali, że poczuli, że byłoby znowu ciekawie połączyć siły i wrócić do studia nagraniowego. Tym sposobem grupa dokonała nagrania dwóch piosenek, jedna z nich nosi nazwę „I Sitll Have Faith In You" i zostanie wykonana przez cyfrowe awatary grupy w specjalnym programie telewizyjnym wyprodukowanym przez NBC i BBC.

ABBA została założona w 1972 roku. Nazwa utworzona została od pierwszych liter imion wokalistów. Grupa wygrała w 1974 roku 19. Konkurs Piosenki Eurowizji z utworem "Waterloo". Było to pierwsze zwycięstwo Szwecji w historii tego konkursu. Grupa sprzedała na całym świecie ponad 300 milionów płyt. W 1982 roku muzycy ogłosili zakończenie współpracy. Na powstanie przebojów ABBY powstał musical "Mamma mia".

Powrót Abby ma związek z zaplanowaną na 2019 rok trasą koncertową zespołu, na której zobaczymy hologramy członków grupy. 

Podobne artykuły

Wielki powrót Kelly Family!

Lata 90. należały do nich. Rekordy popularności, 20 milionów sprzedanych płyt i liczne nagrody zapewniły zespołowi międzynarodowy sukces. Teraz wracają!

Czytaj więcej