WomanMagazine.pl

Twórcy „Twój Vincent” pracują nad ekranizacją „Chłopów”

Studio BreakThruFilms rozpoczęło pracę nad nowym projektem – „Chłopi” na podstawie powieści Władysława Reymonta. Premiera przewidziana jest na 2022 rok.

Standard Post with Image

Film „Chłopi” powstanie w technice animacji malarskiej, która zachwyciła fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – „Twój Vincent”. Jego reżyserką jest Dorota Kobiela, za śnieżkę dźwiękową odpowiadał będzie L.U.C. Przy filmie pracować będą również Julia Wieniawa, Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Małgorzata Kożuchowska i Mirosław Baka.

 

Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile - mówi Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu.

Historia zdarzeń będzie wpisana w rytm zmieniających się pór roku, wiejskich obyczajów i sezonowych prac. Jednak głównym wątkiem produkcji będzie tragiczna historia Jagny, a inspiracją dla ujęć będzie malarstwo okresu  „Młodej Polski”, która idealnie nadaje klimat powieści.

 

Podobne artykuły

„Twój Vincent”, którego trzeba obejrzeć!

Ambitne dzieło współczesne łączące malarstwo ze sztuką filmową podbija świat. Malarska opowieść o życiu Vincenta van Gogha już w Polsce!

Czytaj więcej

Joanna Horodyńska: intensywnie pracuję nad tym, aby zostać matką

Bycie matką to według stylistki jeden z wyznaczników kobiecości. Ma nadzieję, że sama doświadczy macierzyństwa, i zapewnia, że intensywnie stara się o dziecko. Horodyńska nie wyklucza adopcji, jeśli nie uda jej się zajść w ciążę.

Czytaj więcej