WomanMagazine.pl

„Twój Vincent”, którego trzeba obejrzeć!

Ambitne dzieło współczesne łączące malarstwo ze sztuką filmową podbija świat. Malarska opowieść o życiu Vincenta van Gogha już w Polsce!

Standard Post with Image

Ambitne dzieło współczesne, łączące malarstwo ze sztuką filmową w reżyserii Doroty Kobieli oraz Jacka Dehnela, podbija świat. Razem z producentem Hugh Welchmanem stworzyli coś dotąd niespotykanego – namalowali życie Vincenta van Gogha. Tajemniczego geniusza, który zrewolucjonizował światowe malarstwo. „Twój Vincent” to właśnie hołd dla artysty, o którego życiu przeciętny Polak wie jedynie, że obciął sobie ucho i namalował słoneczniki... Teraz wszystko ma się zmienić...

Dzieło powstało poklatkowo z połączenia namalowanych farbami olejnymi obrazów. To  pierwsze pełnometrażowe dzieło będące w całości animacją malarską. 65 tysięcy klatek powstało przy współpracy 125 malarzy z całego świata! Mimo że w filmie zagrali prawdziwi aktorzy, wykorzystano technikę green screen, dzięki czemu na ekran naniesiono obrazy i uzyskano całkowicie unikalny efekt malarskości filmu.

Wiele osób jest zdania, że polsko-brytyjska produkcja ma szansę na zdobycie Oscara za najlepszą animację!

A jakie są Wasze wrażenia? Widzieliście już to dzieło? Wybieracie się do kina?

 

Podobne artykuły

DLACZEGO TRZEBA CZYTAĆ DZIECKU OD NAJMŁODSZYCH LAT

To, że czytanie książek jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką możemy zainteresować dziecko, jest oczywiste. Trzeba to robić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Woman Magazine szybko je rozwieje!

Czytaj więcej

Jacek Rozenek: Trzeba odrzucić wszechobecną komercję. Ona nas wykańcza od strony duchowej

Aktor przyznaje, że choć grudzień jest dla niego bardzo pracowity, to kiedy już przychodzą święta, stara się wyciszyć, wyłącza telefon i poświęca czas tylko swoim bliskim. Dla niego Boże Narodzenie ma przede wszystkim wymiar duchowy. Duże zakupy, kilkudniowe przygotowania i stos prezentów mają znaczenie drugorzędne.

Czytaj więcej