WomanMagazine.pl

„Twój Vincent”, którego trzeba obejrzeć!

Ambitne dzieło współczesne łączące malarstwo ze sztuką filmową podbija świat. Malarska opowieść o życiu Vincenta van Gogha już w Polsce!

Standard Post with Image

Ambitne dzieło współczesne, łączące malarstwo ze sztuką filmową w reżyserii Doroty Kobieli oraz Jacka Dehnela, podbija świat. Razem z producentem Hugh Welchmanem stworzyli coś dotąd niespotykanego – namalowali życie Vincenta van Gogha. Tajemniczego geniusza, który zrewolucjonizował światowe malarstwo. „Twój Vincent” to właśnie hołd dla artysty, o którego życiu przeciętny Polak wie jedynie, że obciął sobie ucho i namalował słoneczniki... Teraz wszystko ma się zmienić...

Dzieło powstało poklatkowo z połączenia namalowanych farbami olejnymi obrazów. To  pierwsze pełnometrażowe dzieło będące w całości animacją malarską. 65 tysięcy klatek powstało przy współpracy 125 malarzy z całego świata! Mimo że w filmie zagrali prawdziwi aktorzy, wykorzystano technikę green screen, dzięki czemu na ekran naniesiono obrazy i uzyskano całkowicie unikalny efekt malarskości filmu.

Wiele osób jest zdania, że polsko-brytyjska produkcja ma szansę na zdobycie Oscara za najlepszą animację!

A jakie są Wasze wrażenia? Widzieliście już to dzieło? Wybieracie się do kina?

 

Podobne artykuły

DLACZEGO TRZEBA CZYTAĆ DZIECKU OD NAJMŁODSZYCH LAT

To, że czytanie książek jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką możemy zainteresować dziecko, jest oczywiste. Trzeba to robić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Woman Magazine szybko je rozwieje!

Czytaj więcej

Body Health - Twój ekspert piękna!

Firma Body Health Group z Argentyny to jeden ze światowych liderów branży medycyny estetycznej i kosmetyki. Po kilku latach przerwy powraca na polski rynek, by oferować najwyższej klasy, unikalne, bezpieczne i skuteczne urządzenia.

Czytaj więcej