ZAPLANUJ MAJÓWKĘ JUŻ TERAZ!

Autor: WomanMagazine

Majówka, czyli przedsmak wakacji, czas odpoczynku i nabrania energii na kolejne miesiące. Warto więc wykorzystać ją w najlepszy dla siebie sposób – aktywnie bądź stawiając na odpoczynek!

Czytaj więcej

EUROPEJSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE

Autor: WomanMagazine

W Szwecji przebiera się za wiedźmy, w Czechach goni z wierzbowymi gałązkami, a dla wielu krajów nietypowy jest nasz słowiański Śmigus-Dyngus! Zwyczajów Wielkiej Nocy jest mnóstwo – my przedstawiamy listę najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych spośród nich.

Czytaj więcej

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Autor: WomanMagazine

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Czytaj więcej

10 MARCA – ZASKOCZ MĘŻCZYZNĘ W JEGO DNIU!

Autor: WomanMagazine

Dzień wyjątkowy! 10 marca swoje święto obchodzą nasze drugie połówki, przyjaciele, ojcowie i bracia. Dwa dni temu nikomu nie trzeba było przypominać o Dniu Kobiet, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że również 10 marca jest dniem szczególnym. Redakcja Woman Magazine doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zachęcamy Was do świętowania i pamiętania o naszych mężczyznach. ;-)

Czytaj więcej

KIEDY, SKĄD, DLACZEGO I JAK WYGLĄDA NA ŚWIECIE?

Autor: WomanMagazine

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie”! Tak brzmią słowa jednej z piosenek dla dzieci śpiewanej 8 marca. Nasze święto, Drogie Panie! Dzień wyjątkowy, lecz czy przez wszystkich identycznie obchodzony? Kultura lubi płatać figle i pokazuje, że nie. Skąd przyszedł do nas Dzień Kobiet i jak wygląda na świecie?

Czytaj więcej

NOC NA CZERWONYM DYWANIE

Autor: WomanMagazine

W nocy z 28/29 lutego 2016 polskiego czasu po raz 88. odbyło się wręczenie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w Dolby Theatre w Los Angeles. Najlepszym filmem został „Spotlight”, ale nie mniej emocji wzbudził „Mad Max: Na drodze gniewu”, zgarniając aż sześć 24-karatowych statuetek Oscarowych!

Czytaj więcej

3 POMYSŁY NA SYPIALNIĘ

Autor: WomanMagazine

Chciałabyś coś zmienić w swojej sypialni, ale nie masz czasu, by jeździć po sklepach i szukać nowych elementów wystroju? A może cenisz sobie oryginalność i chcesz zrobić coś własnego? W tym roku stawiamy na miejsca nastrojowe i przytulne. Oto trzy sposoby na odmienienie sypialni w prosty i tani sposób!

Czytaj więcej

SLOW FOOD, SLOW SEX, SLOW LIFE!

Autor: WomanMagazine

Żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości. Naszym wyznacznikiem są poruszające się nerwowo wskazówki zegara. Większość stwierdzi, że w dzisiejszym świecie nie ma szans na przetrwanie w inny sposób, z drugiej pojawia się coraz więcej zwolenników zwrócenia uwagi na jakość życia. Witaj w świecie SLOW, w którym zatrzymujemy się, by podziwiać, cieszymy z posiłków i znajdujemy czas tylko dla siebie!

Czytaj więcej

ROZKWITNIJ W TAŃCU

Autor: WomanMagazine

Taniec, jak większość aktywności fizycznych, działa kojąco nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Od innych sportów odróżnia go korelacja z muzyką, która zapewnia doznania estetyczne, łagodzi stres i posiada mnóstwo innych zalet. Oto sześć powodów, dla których warto tańczyć!

Czytaj więcej
Miłosne zwyczaje

MIŁOSNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE

Autor: WomanMagazine

Ile na świecie par, tak różne oblicza słowa „miłość”. Jedne wynikają z upodobań zakochanych, drugie zależą od narzuconych przez miejsce pochodzenia zwyczajów. W końcu nie bez powodu mówi się, że co kraj to obyczaj, a do tego miłosny!

Czytaj więcej

APLIKACJA PRZYPOMINAJĄCA O PICIU WODY

Autor: WomanMagazine

Mobilne aplikacje coraz bardziej ułatwiają nam życie. W czasach ogólnego pośpiechu, to ważne udogodnienie. Zwłaszcza, jeśli dotyczą istotnych dla zdrowia kwestii. Do takich aplikacji zaliczyć można te przypominające o piciu wody. Co dziesiąta osoba w Polsce w ogóle nie pije wody, a ponad 80% społeczeństwa spożywa jej za mało. Problem odwodnienia jest więc głęboki.

Czytaj więcej

SELFIE IDEALNE?

Autor: WomanMagazine

Selfie to nieodzowny element współczesnej kultury. Można powiedzieć, że zdjęcia z ręki na łokcie wdarły się do naszych aparatów. Szturmem opanowały Facebooka, Instagram i inne albumy online. Zaczęło się od spontanicznych fotek, którym z każdym błyskiem flesza, poświęca się więcej czasu.

Czytaj więcej

3 RÓŻNICE W WALENTYNKACH NA ŚWIECIE

Autor: WomanMagazine

Dzień Zakochanych przywędrował do Polski w latach 90. z kultury francuskiej oraz krajów anglosaskich. Aktualnie jest to święto niemalże o zasięgu globalnym, chociaż, w zależności od zakątka świata, obchodzi się je w inny sposób i… nie tylko 14 lutego!

Czytaj więcej