Tych płyt powinnaś posłuchać jesienią

Autor: WomanMagazine

Jesień kojarzy nam się z krótkimi dniami, deszczem i spadającą temperaturą. Czynniki te zdecydowanie wpływają negatywnie na nasz nastrój. Nie pozostaje nic innego jak odegnać niepogodę dobrą muzyką. Oto lista ostatnio wydanych albumów, które pomogą ci poprawić humor.

Czytaj więcej

Zgadnij kto – recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Kto choć raz wybrał się ze znajomymi do „escape roomu” (czyli „pokoju zagadek”) zrozumie ten rodzaj napięcia, towarzyszący próbom wydostania się z zamkniętego pomieszczenia, gdzie powodzenie całej akcji uzależnione jest od sprytu, bystrości umysłu, ale i szczęścia.

Czytaj więcej

Pomysły na książkowe prezenty

Autor: WomanMagazine

Święta coraz bliżej, nieubłaganie zbliża się też 6 grudnia, jeśli szukacie książki, którą moglibyście podarować swoim bliskim, spieszymy z pomocą.

Czytaj więcej

Black Friday coraz bliżej

Autor: WomanMagazine

Już jutro Black Friday, czyli dzień wielkich promocji i obniżek cen. Buszujący po wyprzedażach mogą złapać naprawdę atrakcyjne okazje. Poniżej znajdziecie część z listy sklepów, które dołączyły lub dołączą do promocji.

Czytaj więcej

Czas na polską piłkę... kobiecą - wywiad z Pauliną Dudek

Autor: Woman Magazine

Paulina Dudek to polska piłkarka grająca na pozycji pomocnika. W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutowała cztery lata temu. Obecnie reprezentuje barwy francuskiego klubu Paris Saint-Germain F.C. Udało nam się porozmawiać z nią o polskiej piłce, grze w Paryżu i najbliższych sportowych planach.

Czytaj więcej

Bohemian Rhapsody - recenzja

Autor: WomanMagazine

O zespole Queen słyszał najpewniej każdy, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się muzyką. Mimo upływu lat do dzisiaj ich hity szaleją w rozgłośniach radiowych. Nic więc dziwnego, że ktoś w końcu postanowił przybliżyć historię tego zespołu szerszej publiczności i nakręcić film o wspomnianej grupie. „Bohemian Rhapsody” weszło na ekrany polskich kin na początku listopada.

Czytaj więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

Autor: Woman Magazine

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej – trzeciej – edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018! Konkurs jest skierowany do grafików, ilustratorów, autorów tekstów i scenariuszy oraz wszystkich "książkotwórców". Prace można nadsyłać przez cały miesiąc: od 15 listopada do 15 grudnia 2018.

Czytaj więcej

Kinowe propozycje na listopad

Autor: WomanMagazine

Jesienna aura i długie wieczory to idealne tło dla seansów filmowych w kinie. Listopad bez wątpienia może pochwalić się gorącymi premierami, poniżej znajdziecie nasze propozycje.

Czytaj więcej

Regina Brett w Polsce – na trasie aż 8 miast!

Autor: Woman Magazine

„Mów własnym głosem” to najnowsza książka Reginy Brett. Tym razem przesłanie autorki brzmi: odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić. „Mów własnym głosem” to 50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni.

Czytaj więcej

Magda Steczkowska: U nas w domu nie ma tradycji Halloween. Bliżej nam jest do Święta Zmarłych

Autor: Woman Magazine / Newseria

Wokalistka podkreśla, że w jej rodzinie nie przyjęła się halloweenowa moda na dekorowanie domu dyniami, przebieranie się w kostiumy niczym z horroru i organizowanie imprez w klimacie maskarady. Przełom października i listopada to dla bliskich wokalistki szczególny czas nostalgii i wyciszenia, kiedy wspomina się zmarłych i odwiedza ich groby.

Czytaj więcej

Święto Zmarłych w innych krajach

Autor: WomanMagazine

Na 1 listopada przypada w Polsce Dzień Wszystkich Świętych. Jesienna aura sprzyja zamyśleniu oraz refleksji. Nam ten dzień kojarzy się z wolnym od pracy oraz odwiedzinami cmentarzy, by zapalić znicze na grobach bliskich osób. Nie wszędzie jednak święto to obchodzi się w taki sam sposób.

Czytaj więcej

Listopadowe nowości od Netflix i HBO

Autor: WomanMagazine

HBO i Netflix nie próżnują, wiedzą, jak umilić nam jesień. Sprawdźcie co nowego jesienią w serwisach streamingowych.

Czytaj więcej

Black Friday 2018 - jakie sklepy dołączą do wyprzedaży?

Autor: WomanMagazine

Co roku łowcy okazji czekają na ten dzień z utęsknieniem, już niedługo Black Friday, czyli dzień szalonych promocji i rabatów w sklepach. Kiedy przypada w tym roku czarny piątek i jakie sklepy dołączą do wyprzedaży?

Czytaj więcej

Ewa Chodakowska: Aktorstwo odsuwam na daleką przyszłość

Autor: Woman Magzine/ Newseria

Trenerka przyznaje, że branża filmowa jest zainteresowana jej osobą, ale z dużym dystansem podchodzi do planów zrealizowania filmu fabularnego o swoim życiu i sukcesach. Choć fani coraz częściej pytają ją, czy taka produkcja rzeczywiście powstanie, to ona na razie nie uważa tego za dobry pomysł.

Czytaj więcej

Otwiera się Muzeum Obrzydliwego Jedzenia

Autor: WomanMagazine

Na całym świecie znajdziemy dania, które dla nas są czymś nie do przełknięcia i powodują uczucie mdłości. Teraz będziecie mogli zobaczyć te dania w jednym miejscu. Pod koniec października w Malto w Szwecji zostanie otwarte Muzeum obrzydliwego jedzenia.

Czytaj więcej