11 kobiecych seriali na każdy wieczór!

Autor: WomanMagazine

Seriale… Która z nas nie lubi od czasu do czasu podążać krokami ulubionej bohaterki? Kobiety, którą podziwia, lub tej fatalistki, którą na szczęście nigdy nie będzie. Ucieczka od codzienności, zwyczajna rozrywka, a może coś więcej? Oto nasza lista 11 kobiecych filmów, których nie możesz przegapić! ;)

Czytaj więcej

6 kobiecych książek, o których musisz usłyszeć!

Autor: WomanMagazine

Motywujące, kobiece, wprost idealne na spokojny weekend! Tylko Ty, herbata/kawa i dobra, dająca do myślenia, książka. Czasem bardzo na serio, czasem z lekkim przymrużeniem oka. Zobacz nasze propozycje i koniecznie daj znać, jaką kobiecą książkę Ty poleciłabyś Czytelniczkom Woman Magazine! ;)

Czytaj więcej

Przegląd kobiecych blogów 2017

Autor: WomanMagazine

Blogi są nieodłącznym elementem naszego kobiecego życia. Podróżnicze, modowe, lifestylowe... Na laptopach czy telefonach. Czytamy wszędzie, gdzie się da. W szerokim internecie praktycznie każda znajdzie coś dla siebie. Każda również może stworzyć swoje miejsce na podstawie własnych doświadczeń i zainteresowań. Przedstawiamy subiektywny przegląd kobiecych blogów, które szczególnie nas zaciekawiły!

Czytaj więcej

Bogna Sworowska: Słabi mężczyźni boją się pięknych kobiet. Ci silni nie mają takiego problemu

Autor: WomanMagazine

Bardziej niż uroda liczy się chemia między partnerami – uważa modelka. Jej zdaniem tylko słabi mężczyźni obawiają się atrakcyjnych kobiet, bojąc się ich wysokich wymagań. Przyznaje, że zawsze mogła wybierać wśród mężczyzn, bardziej niż zewnętrzne piękno liczyła się dla niej osobowość.

Czytaj więcej

Edyta Zając-Rzeźniczak: Wolę sprzątanie niż gotowanie. Moja babcia i mama są lepszymi kucharkami niż ja

Autor: WomanMagazine

Modelka spędzi Wielkanoc u babci w gronie najbliższych. Twierdzi, że będą to bardzo tradycyjne polskie święta. Zamierza jak zawsze pomóc w sprzątaniu, gotowanie świątecznych potraw pozostawia jednak mamie i babci. Gwiazda zaznacza, że w jej rodzinie nie kultywuje się takich zwyczajów jak malowanie pisanek, bardzo lubiana jest jednak tradycja lanego poniedziałku.

Czytaj więcej

Sposób na Wielkanoc

Autor: WomanMagazine

Wielkanoc – wielkie święto chrześcijan… Czas zadumy, modlitwy i wielkiej radości. Rytm najbliższych dni wyznaczony jest przez kalendarz liturgiczny, ale nie dla wszystkich z nas stanowi on punkt odniesienia. Co wtedy? Udawać, że te święta nie istnieją? Jak można spędzić ten czas w inny, niereligijny, ale równie wartościowy, sposób?

Czytaj więcej

4 pomysły na majówkę w Polsce

Autor: WomanMagazine

Do majówki jeszcze trzy tygodnie, ale wszyscy wiemy, że turystyczna konkurencja jest nieubłagana. Przez te kilka dni (w tym roku aż 5!) górskie szlaki będą przepełnione turystami, historyczne miasta zwiedzającymi, a pobliskie jeziora wypoczywającymi. Nie będzie lekko ;) Na co się zdecydować? Oto nasze propozycje na każdy gust, wszystko w obrębie naszego kraju! ;)

Czytaj więcej

Drzewo za drzewo — Nie wycinaj. Musisz? Posadź nowe!

Autor: WomanMagazine

„Drzewo za drzewo” – tak brzmi hasło akcji, której celem jest uświadomienie mieszkańcom Krakowa, jak wielkim zagrożeniem jest beztroska wycinka drzew, jakie niesie długofalowe skutki dla środowiska, jak wpływa choćby na jakość powietrza w mieście. Problem jednak nie dotyczy samego Krakowa...

Czytaj więcej

Zagadka Zająca Wielkanocnego

Autor: WomanMagazine

Przed nami święta Wielkanocne – najważniejsze duchowe wydarzenie chrześcijan, ale i czas, na który czekamy wszyscy, niezależnie od wyznania i osobistych przekonań. Choć tych świąt nie spędzamy już tak bardzo rodzinnie (jak święta bożonarodzeniowe), to jednak nadal są wspaniałym pretekstem, by spędzić czas wspólnie z najbliższymi, a przy okazji… wręczyć sobie prezenty.

Czytaj więcej

Katarzyna Olubińska o swojej książce: gwiazdy z niezwykłą radością zgadzały się rozmawiać o Bogu

Autor: WomanMagazine

Gwiazda TVN wydała książkę, w której rozmawia ze znanymi osobami o ich podejściu do duchowości i religii. Wśród bohaterów publikacji „Bóg w wielkim mieście” znaleźli się m.in. Marika, Wojciech Modest Amaro, Maciej Musiał i Marcin Gortat. Dziennikarka twierdzi, że większość gwiazd chętnie zgadzała się na szczere, niemal intymne wywiady.

Czytaj więcej

Dlaczego kobiety zarabiają mniej?

Autor: WomanMagazine

Temat równouprawnienia poruszany jest nieustannie przy różnych okazjach. Nic dziwnego, dopóki istnieją dysproporcje w traktowaniu obu płci – także w sferze zawodowej – ten wątek nie zniknie ani z debaty publicznej, ani z rozmów prowadzonych w zaciszu naszych domów.

Czytaj więcej

Kobieta też kibic

Autor: WomanMagazine

Już nie tylko wiosna się na dobre rozpoczęła, ale i sezon tych już nieco mniej zimowych emocji sportowych. Miniony weekend był w tej kwestii znaczący – po raz ostatni w tym roku mieliśmy okazję kibicować polskim skoczkom, by już kilka godzin później, znów wygodnie rozsiąść się w fotelach przed telewizorem – tym razem trzymając kciuki za „naszych”, walczących na zielonej murawie z Czarnogórą.

Czytaj więcej

Beata Sadowska: pomaganie jest dla mnie tak oczywiste jak to, że rano jem śniadanie

Autor: WomanMagazine

Beata Sadowska chętnie wspiera akcje dobroczynne. Od wielu lat bierze udział w charytatywnych balach lub pokazach mody, wspiera aukcje na rzecz potrzebujących dzieci, a przede wszystkim uczestniczy w wydarzeniach sportowych, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie fundacji dobroczynnych. 26 marca dziennikarka pobiegnie w 12. Półmaratonie Warszawskim w ramach akcji „Biegam dobrze”.

Czytaj więcej

Polacy chcą inwestować w sztukę!

Autor: WomanMagazine

Wartość rynku aukcyjnego dzieł sztuki w Polsce przekracza 100 mln zł. Zamożni i bogaci Polacy coraz częściej inwestują w sztukę. Średnio zyski przy 20-letnim okresie inwestycji przekraczają 10 proc., a na niektórych artystach sięgają nawet kilku tysięcy procent. Największym zainteresowaniem cieszy się sztuka współczesna, zwłaszcza malarstwo i rysunek.

Czytaj więcej

Ilona Felicjańska pomaga kobietom z uzależnieniami i ofiarom przemocy domowej

Autor: WomanMagazine

Modelka twierdzi, że już od momentu uruchomienia grupy wsparcia jej podopieczne zrobiły ogromne postępy. W spotkaniach mogą uczestniczyć wszystkie panie, które odczuwają w życiu dyskomfort i potrzebują pomocy. Zdaniem gwiazdy kobiety w trudnej sytuacji życiowej zbyt często zamykają się w domu i ukrywają swoje problemy.

Czytaj więcej