WomanMagazine.pl

„Stańczyk” Jana Matejki pojawił się jako mural w Paryżu

W Paryżu na fasadzie budynku Galerie W pojawił się mural inspirowany „Stańczykiem” Jana Matejki. Autorem dzieła jest francuski streetartowiec Pascal Boyart, znany jako PBoy.

Standard Post with Image

PBoy znany jest z dzieł, w których nawiązuje do klasycznego malarstwa. Mural „Pensées du bouffon rouge” (Przemyślenia czerwonego błazna”) o szerokości sześciu metrów i wysokości ponad trzech metrów można zobaczyć w okolicach stacji metra La Chapelle.

 

Stańczyk w nowoczesnej odsłonie

Na pierwszy rzut oka dzieło wygląda na kopię obrazu Matejki z 1862 roku, jednak mural Boyarta jest jego współczesną wersją. U stóp Stańczyka można dostrzec banknoty, a na stole urządzenie, które przypomina tablet. Na Instagramie artysta wyjaśnia, że umieszone elementy to „dodatki z naszej epoki”. Streetartowiec obok błazna, w lewym dolnym rogu umieścił kod QR, który umożliwia oglądającym przekazanie mu bitcoinowej wpłaty.

 

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Botox - jak się do niego przygotować?

Zmarszczki mimiczne mogą być poważnym problemem. Teraz można się go pozbyć – wybierz botox! Ze względu na swoją specyfikę zmarszczki mimiczne są niemalże niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. Jest jednak sposób na ich usunięcie – to botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, z której skorzystamy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Czytaj więcej