WomanMagazine.pl

SLOW FOOD, SLOW SEX, SLOW LIFE!

Żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości. Naszym wyznacznikiem są poruszające się nerwowo wskazówki zegara. Większość stwierdzi, że w dzisiejszym świecie nie ma szans na przetrwanie w inny sposób, z drugiej pojawia się coraz więcej zwolenników zwrócenia uwagi na jakość życia. Witaj w świecie SLOW, w którym zatrzymujemy się, by podziwiać, cieszymy z posiłków i znajdujemy czas tylko dla siebie!

Standard Post with Image

Coraz trudniej wyobrazić sobie poranek bez pośpiechu, popołudniową kawę z przyjaciółką w środku tygodnia czy chwilę na spokojny spacer do pobliskiego parku. Przecież mamy tyle na głowie. Cały czas jest coś ważnego do zrobienia, nieustannie trzeba się spieszyć! Jak możemy nie dobiegać do porannego autobusu, skoro nie starcza nam czasu na przeczytanie ciekawego artykułu – wrzucamy go do pudełka „później”, które zwykle nie następuje. Czy rzeczywiście musimy prowadzić życie z kalendarzem w ręku i wyeliminować słowo „nuda” z codziennego słownika?

Każdej z nas obiło się o uszy sformułowanie tak jakie jak slow life, slow food czy slow sex. SLOW – ruch, który powstał w celu poprawy jakości życia. Charakteryzuje się otwartością, refleksyjnością, a także uważnością wśród codzienności. Analizie poddane są relacje z ludźmi, praca, jedzenie, a nawet seks! W myśl życia SLOW o jakości życia decyduje jego tempo. Zamiast robić mnóstwo rzeczy w tempie błyskawicy, lepiej wybrać te najbardziej wartościowe i móc się nad każdą spokojnie pochylić. Uwolnienie spod kontroli czasu może zaowocować polepszeniem jakości związku. Jest to także nadzieja na zwiększenie kreatywności, dla której natchnienia możemy szukać wokół, np. w naturze.

Pozostając w tematyce wolności czasowej, polecamy książkę „Slow sex. Uwolnij miłość”, w której mistrzyni wywiadu, Marta Niedźwiedzka, rozmawia z sex coachem Hanną Rydlewską. To podręcznik nie tylko dobrego seksu, ale przede wszystkim – dobrego życia! Zwolnij.

Podobne artykuły

SLOW MORNING, czyli rozkosz porannych rytuałów + KONKURS!

Chyba nie ma nic piękniejszego w codziennym rozkładzie dnia niż dobrze rozpoczęty poranek. Wczesne wstawanie nadal dla większości jest katorgą, a jak mówią, jaki poranek – taki cały dzień! Nie ryzykuj więc i zacznij od slow morning, niech poranne rytuały będą dla Ciebie przyjemnością!

Czytaj więcej

O CO CHODZI Z ORGANIC FOOD?

Po inwazji fast foodów możemy odetchnąć z pewną ulgą – nasze społeczeństwo nie dało się pochłonąć tuczącej i niezdrowej żywności. Przynajmniej niecałkowicie. Czy jednak jedzenie ekologiczne jest w całości przepisem na sukces dla naszych przewodów pokarmowych i portfeli?

Czytaj więcej