WomanMagazine.pl

Rachel McAdams: „Nieposłuszne to historia, która musiała zostać opowiedziana

3 sierpnia na ekrany kin wchodzi najnowszy film Sebastiána Lelio "Nieposłuszne". Główne role grają w nim Rachel Weisz oraz Rachel McAdams.

Standard Post with Image
Jeden z najbardziej uwielbianych uśmiechów w Hollywood pochodzi z Londynu, i to tego w kanadyjskim Ontario. Mało brakowało, a zamiast aktorką, zostałaby łyżwiarką figurową. Rachel McAdams ma urok dziewczyny z sąsiedztwa, ale też emocjonalną intensywność, która 14 lat temu wyciskała łzy z oczu widzom "Pamiętnika" – i to mimo tego, że równocześnie została jedną z "Wrednych dziewczyn". Od tego czasu, oprócz ról w popularnych melodramatach i komediach romantycznych ("Czas na miłość", "Szczęśliwy powrót", "Zaklęci w czasie") McAdams zdążyła zagrać u Woody'ego Allena ("O północy w Paryżu") i Terrence'a Malicka ("Wątpliwości"), gdzie partnerowała Benowi Affleckowi. Została również tytułową bohaterką drugiego sezonu "Detektywa", a dwa lata temu otrzymała nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę w "Spotlight". Prywatnie jest w związku ze scenarzystą Jamie'm Lindenem, a kilka miesięcy temu została mamą. 
 
„Rachel McAdams jest osobą z gruntu szlachetną" – mówi o niej Sebastián Lelio, reżyser "Nieposłusznych", gdzie McAdams wcieliła się w rolę Esti – przykładnej żony rabina zakochanej w przyjaciółce z młodości granej przez Rachel Weisz. „Nadała bohaterce dużo godności. Przez te wszystkie lata Esti stała się mistrzynią pozorów, chowając się za perukami i uprzejmościami. Ale tak naprawdę jest zdesperowaną kobietą, która próbuje odnaleźć samą siebie. Mimo że funkcjonuje w dużej ilości skomplikowanych sytuacji, jest w niej coś bardzo stałego, co pozwala jej być silną i wrażliwą jednocześnie. Rachel McAdams była w stanie uchwycić tę złożoność z kunsztem i wdziękiem".
 
Sama McAdams mówi o filmie: „Nie zdawałam sobie sprawy, że miłość nieheteroseksualna stanowi tabu w tej społeczności. Kiedy przeczytałam scenariusz, wiedziałam, że to historia, która musi zostać opowiedziana. Jest ich wciąż za mało. Esti to bohaterka, która musi podjąć bardzo trudną decyzję i wziąć życie w swoje ręce. Na jakimś etapie każdy z nas staje przed taką koniecznością, więc mam nadzieję, że jej odwaga będzie inspiracją".
 
Nieposłuszne to pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości wyreżyserowana przez Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za "Fantastyczną kobietę".
 
Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.
 
"Nieposłuszne" w kinach od 3 sierpnia!
 
 

Podobne artykuły

ORTOREKSJA, CZYLI CHOROBLIWOŚĆ, KTÓRA MIAŁA PROWADZIĆ DO ZDROWIA

Już od dawna pisma kobiece poświęcają mnóstwo miejsca zasadom zdrowego odżywiania. Przecież to rozsądne. W końcu czy może być coś ważniejszego niż nasze zdrowie, jeśli tylko mamy na nie realny wpływ?

Czytaj więcej

Historia małej czarnej

„Mała czarna”… sukienka – dla niektórych z nas tak nieodłączna składowa cześć garderoby – jak nieodzownym elementem początku dnia jest filiżanka równie smolistego napoju. Obie… czarne, obie niezastąpione, obie bez wad;)

Czytaj więcej