WomanMagazine.pl

Rachel McAdams: „Nieposłuszne to historia, która musiała zostać opowiedziana

3 sierpnia na ekrany kin wchodzi najnowszy film Sebastiána Lelio "Nieposłuszne". Główne role grają w nim Rachel Weisz oraz Rachel McAdams.

Standard Post with Image
Jeden z najbardziej uwielbianych uśmiechów w Hollywood pochodzi z Londynu, i to tego w kanadyjskim Ontario. Mało brakowało, a zamiast aktorką, zostałaby łyżwiarką figurową. Rachel McAdams ma urok dziewczyny z sąsiedztwa, ale też emocjonalną intensywność, która 14 lat temu wyciskała łzy z oczu widzom "Pamiętnika" – i to mimo tego, że równocześnie została jedną z "Wrednych dziewczyn". Od tego czasu, oprócz ról w popularnych melodramatach i komediach romantycznych ("Czas na miłość", "Szczęśliwy powrót", "Zaklęci w czasie") McAdams zdążyła zagrać u Woody'ego Allena ("O północy w Paryżu") i Terrence'a Malicka ("Wątpliwości"), gdzie partnerowała Benowi Affleckowi. Została również tytułową bohaterką drugiego sezonu "Detektywa", a dwa lata temu otrzymała nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę w "Spotlight". Prywatnie jest w związku ze scenarzystą Jamie'm Lindenem, a kilka miesięcy temu została mamą. 
 
„Rachel McAdams jest osobą z gruntu szlachetną" – mówi o niej Sebastián Lelio, reżyser "Nieposłusznych", gdzie McAdams wcieliła się w rolę Esti – przykładnej żony rabina zakochanej w przyjaciółce z młodości granej przez Rachel Weisz. „Nadała bohaterce dużo godności. Przez te wszystkie lata Esti stała się mistrzynią pozorów, chowając się za perukami i uprzejmościami. Ale tak naprawdę jest zdesperowaną kobietą, która próbuje odnaleźć samą siebie. Mimo że funkcjonuje w dużej ilości skomplikowanych sytuacji, jest w niej coś bardzo stałego, co pozwala jej być silną i wrażliwą jednocześnie. Rachel McAdams była w stanie uchwycić tę złożoność z kunsztem i wdziękiem".
 
Sama McAdams mówi o filmie: „Nie zdawałam sobie sprawy, że miłość nieheteroseksualna stanowi tabu w tej społeczności. Kiedy przeczytałam scenariusz, wiedziałam, że to historia, która musi zostać opowiedziana. Jest ich wciąż za mało. Esti to bohaterka, która musi podjąć bardzo trudną decyzję i wziąć życie w swoje ręce. Na jakimś etapie każdy z nas staje przed taką koniecznością, więc mam nadzieję, że jej odwaga będzie inspiracją".
 
Nieposłuszne to pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości wyreżyserowana przez Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za "Fantastyczną kobietę".
 
Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.
 
"Nieposłuszne" w kinach od 3 sierpnia!
 
 

Podobne artykuły

ORTOREKSJA, CZYLI CHOROBLIWOŚĆ, KTÓRA MIAŁA PROWADZIĆ DO ZDROWIA

Już od dawna pisma kobiece poświęcają mnóstwo miejsca zasadom zdrowego odżywiania. Przecież to rozsądne. W końcu czy może być coś ważniejszego niż nasze zdrowie, jeśli tylko mamy na nie realny wpływ?

Czytaj więcej

HISTORIA TESTU CIĄŻOWEGO

Być może trudno nam dzisiaj uwierzyć, ale pierwsze testy ciążowe były wykonywane już w starożytności. W końcu to jedno pytanie w życiu kobiety istniało od zawsze „czy jestem w ciąży?”. Początkowo nie były to zaawansowane metody sprawdzenia, czy kobieta może spodziewać się potomstwa, ale z pewnością były to sposoby z wyobraźnią.

Czytaj więcej