WomanMagazine.pl

Premiera książki - Jak zerwać z plastikiem

W księgarniach pojawił się poradnik „Jak zerwać z plastikiem" napisany przez Willa McCalluma - dyrektora ds. oceanów brytyjskiego oddziału Greenpeace. Książka przedstawia najważniejsze fakty na temat zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi, wywiady z inspirującymi ludźmi oraz wskazówki, jak pozbyć się plastiku z własnego domu lub miejsca pracy...

Standard Post with Image

Książka "Jak zerwać z plastikiem" to także książka dla tych, którzy chcą działać, ale nie zawsze wiedzą, od czego zacząć, by wprowadzić w swoje życie idee: zero waste oraz lesswaste...

Opis wydawcy:

Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Z tego powodu umiera milion ptaków morskich i 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków. Do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Ten przystępny poradnik napisany przez czołowego działacza ruchu na rzecz walki z plastikiem pomoże ci wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany, które przyniosą dalekosiężne skutki.

Dowiesz się między innymi:

• że ubrania z dodatkiem tworzyw sztucznych warto prać w worku, który wyłapuje mikrowłókna (to one stanowią aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów)

• dlaczego zwykły szampon warto zastąpić szamponem w kostce

• co zrobić, żeby twój ulubiony sklep ograniczył ilość używanego plastiku

• jak urządzić urodzinowe przyjęcie bez plastikowych ozdób, słomek i kubków

• w jaki sposób przekonać znajomych do rezygnacji z plastiku.

Plastik nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musimy wspólnie stawić czoło naszemu uzależnieniu od niego i zjednoczyć wysiłki w walce o czystszy świat.

Jesteście ciekawi tej pozycji? Czytaliście już inne książki na ten temat i możecie nam je polecić - a może już sami wprowadzacie w życie idee ograniczenia produkcji śmieci..?

 

Podobne artykuły

George R.R. Martin ogłasza premierę nowej książki

George R.R. Martin ogłosił datę premiery swojej najnowszej książki „Ogień i krew”, która trafi do amerykańskich księgarń 20 listopada.

Czytaj więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej – trzeciej – edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018! Konkurs jest skierowany do grafików, ilustratorów, autorów tekstów i scenariuszy oraz wszystkich "książkotwórców". Prace można nadsyłać przez cały miesiąc: od 15 listopada do 15 grudnia 2018.

Czytaj więcej