WomanMagazine.pl

Praca Banksy’ego w hołdzie dla Basquiata po raz pierwszy na aukcji

Na licytacji londyńskiego domu aukcyjnego Tate Ward pojawiła się praca Banksy’ego nosząca tytuł „Banksquiat”, szacowana kwota dzieła wynosi 70 tysięcy dolarów. „Banksquiat” to dzieło oddające hołd legendarnemu twórcy street-artowemu Jean-Michaelowi Basquiatowi, który zmarł pod koniec lat 80-tych.

Standard Post with Image

"Jego niesamowite dzieło nigdy wcześniej nie było wystawiane na aukcjach, obraz jest pierwszy na rynku i niezwykle kolekcjonerski" – możemy przeczytać na oficjalnym profilu domu aukcyjnego.

 

Prace Basquiata to oryginalne połączenie prymitywnej sztuki afrykańskiej i współczesnej, tworzone głównie jako murale na nowojorskich ulicach. 

Natomiast Banksy używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości. Jego oryginalna forma street artu łączy ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową. 

 

 

Podobne artykuły

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej