WomanMagazine.pl

Polskie miejscowości uzdrowiskowe – poznaj 5 najpiękniejszych

Miejscowości uzdrowiskowe kojarzą nam się zwykle z sanatoriami dla starszych osób. Jednak ich oferta lecznicza często jest też skierowana do młodych. Poza tym okolice zapewniają atrakcje, które zachęcają do wybrania się w te miejsca na kilkudniowy odpoczynek. Sprawdź, jakie uzdrowiska poleca Woman Magazine!

Standard Post with Image

Piwniczna-Zdrój

Miasteczko położone w południowej małopolsce nad rzeką Poprad, jest otoczone górami zachęcającymi do wędrówek. Jeśli zechcesz wyjść na szlak, z pewnością spotkasz po drodze bacówkę, w której zaopatrzysz się w oscypki i zrobisz zdjęcie owieczkom. W Piwnicznej-Zdroju poczujesz góralski klimat, ale bez tłumu turystów znanego z Zakopanego i skosztujesz prozdrowotnych wód mineralnych, z których słynie okolica.

Rymanów-Zdrój

W Rymanowie oprócz picia z kilku źródeł leczniczych możesz kupić kosmetyki na bazie lokalnych wód mineralnych. Poza tym, miejscowość jest położona w pobliżu Bieszczadów, więc bez trudu zorganizujesz szybki wypad na połoniny. W okolicy znajdują się też małe wyciągi narciarskie idealne do nauki jazdy.

Szczawno-Zdrój

Kolejna uzdrowiskowa miejscowość w pobliżu gór, ale tym razem na Dolnym Śląsku. Szczególnie warty odwiedzenia jest piękny Park Zdrojowy z zabytkowymi zabudowaniami z XIX wieku. Wieczorem możesz skorzystać z oferty kulturalnej Szczawna i udać się na koncert do Teatru Zdrojowego.

Kołobrzeg

Znajduje się tam kilkadziesiąt ośrodków świadczących usługi sanatoryjno-wypoczynkowe. Oferują bogaty wybór zabiegów nie tylko leczniczych, ale też pielęgnacyjnych. Ogromnym atutem jest lokalizacja uzdrowisk, ponieważ podczas pobytu w nadmorskim Kołobrzegu możesz codziennie cieszyć się Bałtykiem i spacerami po piaszczystych plażach.

Inowrocław

Znajdujący się na Kujawach Zachodnich Inowrocław leży na terenie bogatym w złoża solne. Z tego powodu oferta miejscowych uzdrowisk bazuje na solankach i borowinach. Dużą atrakcją jest liczący 85 hektarów Park Solankowy, w którym możesz zobaczyć drugą co do wielkości tężnię uzdrowiskową w Polsce. Oprócz tego znajdziesz tam park linowy i ścieżki rowerowe.

Podobne artykuły

Polskie rozterki – góry, a może morze

Nie ma co ukrywać. Gdy jest się rodzicem, zupełnie inaczej planuje się wakacje, niż za tych bezdzietnych, jakże łatwiejszych, czasów;) Wtedy dozwolona była większa spontaniczność i frywolność. Cel podróży warunkowały jedynie czas, zasobność portfela oraz chęci. Gdy w rodzinie pojawiają się dzieci, to całe życie wywraca się do góry nogami – to wakacyjne też;)

Czytaj więcej

Poznaj jesienne trendy modowe

Jesień zbliża się wielkimi krokami, już dzisiaj sprawdź trendy i przygotuj swoją szafę na nową porę roku. Jakie kolory i fasony będą rządziły w okresie jesień-zima 2018/2019?

Czytaj więcej