WomanMagazine.pl

Polskie góry czy zagraniczne – gdzie spędzić zimowy urlop?

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie masz pomysłu gdzie wyjechać? Góry polskie, austriackie czy włoskie? W tym roku postaw na piękne polskie góry i spędź zimowe szaleństwo w Zakopanem. Czekają znakomite stoki, spacery po słynnych Krupówkach, góralskie potrawy oraz relaks w spa.

Standard Post with Image

Wybierając konkretne miejsce na zimowy urlop ważną rolę odgrywa lokalizacja, odległość z hotelu na stok, możliwość wynajęcia instruktora, a także lokalne jedzenie i inne atrakcje po zejściu ze stoku. Choć w Polsce znaleźć można mnóstwo znakomitych miejsc na narciarskie wypady, to wciąż najpopularniejszą miejscowością jest Zakopane. Wspaniały krajobraz, kilka stoków narciarskich, które co roku są odpowiednio naśnieżane oraz znakomite lokalne jedzenie są tym, co przyciąga turystów do zimowej stolicy Polski.

ODPOWIEDNIA LOKALIZACJA

Bliskość stoku narciarskiego od miejsca noclegowego jest pierwszą rzeczą, którą sprawdzamy przed wyjazdem. Idealnym miejscem, z którego widać panoramę Tatr oraz jedną z najpopularniejszych stacji narciarskich, Polanę Szymoszkową, jest Hotel Mercure Kasprowy Zakopane. Lokalizacja hotelu jest idealna dla amatorów dwóch desek, którzy mogą zapiąć narty tuż po przekroczeniu drzwi. Polana Szymoszkowa to ulubiona stacja narciarska całych rodzin przyjeżdżających do Zakopanego. Obejmuje ona Kids Park dla najmłodszych narciarzy oraz dwie wygodne koleje krzesełkowe.

Goście hotelu mogą obserwować stok z pokoi hotelowych. Zaletą bliskości stoku jest możliwość zorganizowania czasu dla siebie. Kiedy dzieci szlifują swoje narciarskie umiejętności pod czujnym okiem instruktora, rodzice mogą cieszyć się chwilą relaksu w SPA & Wellness Kasprowy lub na słonecznym tarasie podziwiając panoramę Tatr i delektując się filiżanką kawy.

Ciekawą atrakcją dla dzieci są tygodniowe kursy nauki jazdy połączone z innymi atrakcjami. Choć polskie stoki nie są tak długie i liczne, to wielu turystów docenia ich odpowiednie naśnieżanie, gdzie warstwa ratrakowanego śniegu często przekracza metr wysokości, dzięki czemu są one białe przez najbliższe kilka miesięcy.

WYPOCZYNEK PO WYSIŁKU

Po satysfakcjonującym, lecz męczącym dniu na stoku warto pozwolić odpocząć mięśniom i odpowiednio się zrelaksować. W Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane znajduje się strefa  SPA & Wellness. Ekskluzywnie urządzone wnętrza poprzez regionalną ornamentykę nawiązują do tradycji góralskiej.

- W sezonie zimowym większość naszych gości stanowią zagorzali fani nart oraz snowboardu, którzy dużo czasu spędzają na stoku. Po powrocie są zmęczeni i marzą o chwili odpoczynku. Dlatego proponujemy im bogatą ofertę ekskluzywnej strefy SPA & Wellness. Naszym gościom oferujemy relaksujące masaże i zabiegi spa. W strefie Wellness do dyspozycji gości oddaliśmy Strefę Aqua oraz Strefę Relaksu z kompleksem saunowym, tężnią solną oraz jedynym na Podhalu tepidarium i caldarium – dodaje Sebastian Nocuń.

KOLACJA PO GÓRALSKU

Każdy turysta jadąc w góry musi spróbować lokalnych potraw. Wszyscy znamy oscypki, jednak nie tylko z nich słynie Zakopane. Warto również spróbować jagnięciny, kwaśnicy czy też bryndzy. By posmakować tych lokalnych specjałów warto odwiedzić Restaurację Grand Kasprowy, w której oprócz regionalnych potraw serwowane są również sezonowe steki z pieca opalanego węglem drzewnym. Wyjątkowo smakują z niego również grillowane warzywa, czy pstrąg z górskiego potoku. Kolacji umili widok na spektakularną panoramę Tatr.

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej