WomanMagazine.pl

Polska premiera światowego bestsellera – autobiografii Michelle Obamy „Becoming. Moja historia”

Osobiste wspomnienia najbardziej lubianej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, w których odkrywa kulisy swojego życia w najsłynniejszym domu świata. Książka Michelle Obamy „Becoming. Moja historia” trafiła na sklepowe półki w środę 13 lutego nakładem Wydawnictwa Agora w tłumaczeniu Dariusza Żukowskiego.

Standard Post with Image

Michelle Robinson Obama pełniła funkcję Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych w latach 2009-2017. Jako pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej.

W swojej autobiografii „Becoming. Moja historia” Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy godziła macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata.

Pisząc z niebywałą szczerością, odwagą i humorem, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, zaś Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Książka Michelle Obamy ukazała się w 25 językach, w kilkudziesięciu krajach świata. Zaraz po swojej premierze, stała się światowym bestsellerem.

Podobne artykuły

HISTORIA TESTU CIĄŻOWEGO

Być może trudno nam dzisiaj uwierzyć, ale pierwsze testy ciążowe były wykonywane już w starożytności. W końcu to jedno pytanie w życiu kobiety istniało od zawsze „czy jestem w ciąży?”. Początkowo nie były to zaawansowane metody sprawdzenia, czy kobieta może spodziewać się potomstwa, ale z pewnością były to sposoby z wyobraźnią.

Czytaj więcej

Historia małej czarnej

„Mała czarna”… sukienka – dla niektórych z nas tak nieodłączna składowa cześć garderoby – jak nieodzownym elementem początku dnia jest filiżanka równie smolistego napoju. Obie… czarne, obie niezastąpione, obie bez wad;)

Czytaj więcej