WomanMagazine.pl

Polki w czołówce przedsiębiorczych kobiet!

W 2017 roku aż 8,1% Polek prowadzi lub zakłada nową firmę! Co ciekawe, dwa lata temu aktywnością w biznesie odznaczało się jedynie 6% kobiet.

Standard Post with Image

W krajach rozwijających się rośnie przedsiębiorczość wśród kobiet, a Polki są w europejskiej czołówce! Czy jest to satysfakcjonujące? Z jednej strony jak najbardziej, powinnyśmy się cieszyć, z coraz większej liczby bizneswoman w naszym kraju, z drugiej rozwój technologii ogranicza zatrudnienie kobiet i utrudnia znalezienie pracy. Najważniejsze jednak, że kobiety coraz częściej stawiają na kształcenie i samorozwój…

Jest się czym cieszyć. Obecnie o ponad 6% przekraczamy średnią  z Europy i Azji Środkowej.

 

Jaka jest przedsiębiorcza Polka? 

Z pewnością mniej skłonna do ryzyka i bardzo krytyczna w stosunku do siebie. Jest także bardzo zdyscyplinowana i cierpliwa. Dzięki temu kobiece firmy dłużej istnieją na rynku.

W Europie Zachodniej coraz częściej na własną firmę stawiają kobiety po 40. Co ciekawe w Krajach Zachodnich (np. w Niemczech) w ostatnich latach poziom przedsiębiorczości diametralnie zmalał. Obecnie plasuje się na poziomie 3,1%. Najbardziej przedsiębiorczym pod względem kobiet krajem jest Estonia (11,7%) oraz Turcja (10%).

 

Z czego wynika tak duża przedsiębiorczość wśród Polek? 

Z pewnością w dużej mierze z konieczności. Co trzecia Polka zakłada biznes właśnie z tego powodu  brak odpowiedniego stanowiska, dopasowanego do jej wykształcenia, a także problem z wystarczającymi zarobkami. Ostatnio coraz częściej składa się na to także chęć samorealizacji i pewne zmiany w społeczeństwie, coraz bardziej wspierające przedsiębiorczość wśród kobiet.

Tak trzymać, Drogie Panie! ;)

 

Źródło badania: raport konsorcjum Global Entrepreneurship Monitor (GEM)

 

Podobne artykuły

Jak dbać o skórę kobiet w ciąży i karmiących piersią? - wywiad z Iwoną Czopek zw. z marką BodyBoom

Okres ciąży, połogu i karmienia piersią to czas szczególny dla każdej kobiety. Każda z nas zasługuje wtedy na nieograniczone pokłady troski i uważności ze strony bliskich. Powinnyśmy także same o siebie bardziej zadbać, nie zapominając o… swojej skórze.

Czytaj więcej

Z cukrzycą w łóżku, kilka słów do kobiet...

Istnieje bardzo bogata dokumentacja naukowa dotycząca zaburzeń płodności u chorych na cukrzycę, znacznie zaś mniejsza jest liczba badań dotycząca zaburzeń seksualnych. W badaniach porównawczych dwóch grup – diabetyczek i kobiet zdrowych będących w tym samym przedziale wiekowym – wykazano, że 35,2% kobiet z cukrzycą nie miało orgazmu, podczas gdy w grupie kobiet zdrowych tylko 6%!

Czytaj więcej