WomanMagazine.pl

Piknik – sposób na nudę latem

W ciepły, letni dzień nie masz ochoty siedzieć w domu? Zorganizuj piknik! Zaproś najlepszych przyjaciół albo zrób to tylko dla siebie. Z pewnością spędzisz miłe chwile, a my podpowiemy Ci, o czym powinnaś pamiętać.

Standard Post with Image

W internecie i w większych sklepach znajdziesz duży wybór specjalnych koszy piknikowych, które wyposażone są w talerze i sztućce. Jednak nie musisz specjalnie kupować takiego kosza, aby wybrać się piknik. Do plecaka lub dużej torby spakuj ulubiony koc i udaj się do najbliższego parku lub na łąkę.

Oprócz koca będziesz jeszcze potrzebowała:
- talerzy,
- sztućców,
- kubków,
- serwetek,
- nawilżanych chusteczek do wytarcia rąk.

Na prawdziwym pikniku nie może zabraknąć pysznych przekąsek. Przygotuj małe co nieco, które z łatwością spakujesz do pojemników do przechowywania żywności. Niektóre z nich są wyposażone we wkłady chłodzące, dzięki którym Twoje jedzenie zachowa świeżość na dłużej.

Jakie przekąski powinnaś przygotować? Najlepiej sprawdzą się owoce i warzywa. Lekkie i zdrowe będą idealnym dodatkiem do sosów i hummusu. Możesz też przygotować dietetyczną sałatkę i małe kanapki, a do picia zabierz ze sobą lemoniadę. Przygotowanie jej jest banalnie proste. Do wody gazowanej dodaj kilka listków świeżej mięty i plastrów ogórka lub ulubionego soku. Taki napój na pewno Cię orzeźwi.

Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze rady, organizacja pikniku z pewnością będzie dla Ciebie szybka i prosta. Ciesz się latem, póki jeszcze trwa i łap promienie słoneczne na łonie natury.

Podobne artykuły

Choroby atakujące latem. Na co jesteśmy narażeni w sezonie wakacyjnym?

Latem częściej przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, korzystamy z akwenów wodnych typu basen, jezioro, a także opalamy słońcem. Niestety jeśli nie zachowamy środków ostrożności, każda z tych wakacyjnych aktywności może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi, w tym chorobą.

Czytaj więcej

Sposób siedzenia wpływa na Twoje samopoczucie!

Czy sposób siedzenia może mieć wpływ na nasz stan psychiczny? Okazuje się, że tak... Dowiedli tego naukowcy z Nowej Zelandii, którzy zbadali zależność pomiędzy depresją a... siedzeniem w pozycji wyprostowanej!

Czytaj więcej