WomanMagazine.pl

Penelope Cruz otrzyma honorowego Cezara

Penelope Cruz otrzyma honorowego Cezara za całokształ twórczości, tak zdecydowała francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. Cezar uważany jest za odpowiednik Oscara. Wręczenie statuetki odbędzie się 2 marca w Paryżu.

Standard Post with Image

"Penelope Cruz błyszczy zarówno w międzynarodowych produkcjach, jak i w mniejszych filmach. Pracowała wspólnie z Ridleyem Scottem, Robem Marshallem, Kennethem Branaghem, Sergio Castellitto, Fernando Truebą czy Asgharem Farhadim, z którym właśnie skończyła "Todos lo saben'" – mówił Alain Terzian, przewodniczący Akademii Sztuki i Techniki Filmowej.

W komunikacie, który informuje o prestiżowym wyróżnieniu dla Cruz, przewodniczący przypomniał o filmowych związkach aktorki z Alejandro Amenabarem i Pedro Almodovarem. U tego ostatniego grała między innymi w takich filmach, jak "Drżące ciało", "Wszystko o mojej matce", "Przerwane objęcia" czy "Przelotni kochankowie". Zaś za rolę w "Volver" otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w Cannes i nominację do Oscara. Penelope Cruz jest jedną z najpopularniejszych hiszpańskich aktorek. Na swoim koncie ma Oscara z 2010 roku za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona".

43. gala wręczenia Cezarów, będzie poświęcona zmarłej w lipcu 2017 r. francuskiej aktorce Jeanne Moreau. Wieczór otworzy francuska piosenkarka i aktorka Vanessa Paradis. W ubiegłym roku honorowego Cezara otrzymał George Clooney.  

Źródło zdjęcia: YouTube