WomanMagazine.pl

Odkryj tajemniczy Beskid Niski

Beskid Niski jest krainą, której daleko jeszcze do komercyjności znanej z Podhala, czy wakacyjnych Bieszczad. Jesienią urokliwe doliny i wzgórza pokryją kolorowe liście drzew, dlatego szczególnie tę porę roku polecamy na krótki pobyt w tamtych stronach.

Standard Post with Image

Turystyka górska

W Beskidzie Niskim nie znajdziesz wymagających szlaków dla zaawansowanych piechurów. Najwyższym beskidzkim szczytem po polskiej stronie jest Lackowa (997 m n.p.m.) Leży ona na trasie z Izb do Banicy. Przy wyborze szlaków warto kierować się nie tylko punktami widokowymi, ale również obecnością innych atrakcji. Teren słynie z pięknej, drewnianej architektury. Aby zobaczyć takie zabytki, wybierz szlak z Bartnego do Krempnej, a po drodze będziesz mogła zobaczyć 4 cerkwie, znajdujące się w Kotani, Krempnej, Świątkowej Małej i Świątkowej Wielkiej.

Jazda konna

Beskidzkie krajobrazy możesz podziwiać także z końskiego grzbietu. Zdecydowanie najpopularniejsze są tam konie rasy huculskiej, a w miejscowości Regietów znajduje się największa w Polsce hodowla tych zwierząt. Hucuły są idealne dla początkujących jeźdźców ze względu na łagodne usposobienie i inteligencję. Są też stworzone do wędrówek w terenie. Ułatwia im to wrodzona zwinność i wytrzymałość. W Beskidzie Niskim wiele stadnin oprócz nauki jazdy oferuje też rajdy terenowe, wycieczki bryczką i zimowe kuligi, a zainteresowani będą mogli skorzystać z hipoterapii.

Narciarstwo

Beskid Niski zachwyca nie tylko jesienią. Fani zimowego szaleństwa też znajdą coś dla siebie. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze maja do wyboru kilka stacji narciarskich. W Tyliczu znajdują się dwa ośrodki, które idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. W Master-Ski i Tylicz-Ski będziesz mogła wybrać z pośród kilku tras o różnej długości. Natomiast Krynica-Zdrój jest zaopatrzona w trzy miejsca idealne do szusowania na stokach. Stacje narciarskie Słotwiny Arena, Słotwiny oraz Jaworzyna Krynicka zagwarantują Ci dzień pełen wrażeń, a gdy pogoda zimą nie dopisze i zabraknie śniegu, zostaną sztucznie zaśnieżone.

Beskid Niski to idealna destynacja, jeśli chcesz wypocząć z dala od wielkich tłumów. Coś dla siebie znajdą zarówno pary, jak i single oraz rodziny z dziećmi.

Podobne artykuły

Tajemniczy... Błyskotliwy Prowokator - nowość od BodyBoom

Do błyszczącego karnawału wprawdzie pozostało nam jeszcze trochę czasu, jednak i okres okołoświąteczny też przepełniony jest… blaskiem. Klimat zbliżających się Świąt możemy poczuć już na własnej skórze – nie tylko słuchając kolęd, ubierając choinkę czy dekorując pierniki, ale także… pielęgnując naszą skórę.

Czytaj więcej

Odkryj Kobiecą moc oraz Przyciągnij miłość - razem z Agnieszką Przybysz - recenzja Woman Magazine

Świat należy do kobiet! Przynajmniej powinien. Jeśli nadal w to nie wierzysz, nie pomogą Ci feministyczne slogany. Powinnaś zacząć od uwierzenia w siebie, we własne możliwości, w kobiecą moc! Pomoże Ci w tym… Agnieszka Przybysz i jej mega kobiece poradniki.

Czytaj więcej