WomanMagazine.pl

Nowy serial na podstawie powieści kryminalnych J.K. Rowling

1 czerwca odbędzie się premiera serialu "Cormoran Strike", serialowej ekranizacji cyklu powieści J.K. Rowling.

Standard Post with Image

"Cormoran Strike" jest miniserialem składającym się z siedmiu godzinnych odcinków, których fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K.Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Trzy pierwsze odcinki to ekranizacja "Wołania kukułki", kolejne dwa to historia "Jedwabnika", w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego "Żniwa zła". J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

Produkcja będzie opowiadała o prywatnym detektywie, weteranie wojennym, który musi rozwiązać kilka trudnych spraw. Główny bohater to Cormoran Strike, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednooosobową firmę detektywistyczną. Ma niezawodną intuicję i instynkt, a także posiada cenne doświadczenie wojskowego śledczego, cechy te są kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.


W rolach głównych w serialu występują Tom Burke jako Cormoran Strike i Holliday Grainger jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków ("Wołanie kukułki") są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych (opartych kolejno na "Jedwabniku" oraz "Żniwach zła") Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling. 

Serial będzie dostępny od 1 czerwca w serwisie HBO GO oraz od 2 czerwca na antenie Cinemax.

Zdjęcie: materiały prasowe

Podobne artykuły

W nowy rok z listą… marzeń

Mamo, co to są postanowienia noworoczne? To coś, o czym się zapomina już w połowie stycznia – pada odpowiedź. Taki dowcip, w formie memu, krąży właśnie w Internecie. Dużo w tym racji. Czy wymyślanie, spisywanie i planowanie zmian w formie noworocznej, ma w takim razie w ogóle sens? Czy to tylko forma zabawy, fanaberii, strata czasu i źródło niepotrzebnej frustracji?

Czytaj więcej

Nowy film Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams wkrótce w kinach

Do kin trafi niebawem nowy film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za "Fantastyczną kobietę". Mowa o produkcji "Nieposłuszne" z Rachel Weisz i Rachel McAdams.

Czytaj więcej