WomanMagazine.pl

NOC NA CZERWONYM DYWANIE

W nocy z 28/29 lutego 2016 polskiego czasu po raz 88. odbyło się wręczenie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w Dolby Theatre w Los Angeles. Najlepszym filmem został „Spotlight”, ale nie mniej emocji wzbudził „Mad Max: Na drodze gniewu”, zgarniając aż sześć 24-karatowych statuetek Oscarowych!

Standard Post with Image

Niektóre media twierdzą, że Gala Oscarowa była zwykłą formalnością, bo od dawna było wiadomo, kto zgarnie najważniejsze statuetki. Mimo wszystko podczas tej wyjątkowej nocy pojawiło się sporo zaskoczenia. Największym było przyznanie „Mad Maxowi” statuetek aż w sześciu kategoriach (montaż, dźwięk, montaż dźwięku, scenografia, charakteryzacja i kostiumy)!

Wielki pojedynek rozegrał się także pomiędzy nominowanymi aktorami pierwszoplanowymi, choć wiadomo było, że statuetka zostanie pomiędzy Leonardo DiCaprio i Mattem Damonem. I stało się, do sześciu razy sztuka! W końcu 4 kilogramowa statuetka znalazła się w rękach Leo za rolę trapera w „Zjawie”.

 

Moda na czerwonym dywanie

Czerwony dywan to także wielkie wydarzenie modowe. Wszystkie tkaniny krojone na miarę i to od najlepszych projektantów! Najważniejsze sławy dostają je od domów modowych, by tym samym promować markę. Jakie trendy pojawiły się na salonach tego roku?

Przede wszystkim widać zmianę w okazywaniu nagości – zamiast skąpych kreacji, obnażających kobiece ciała, coraz częściej pojawiają się klasyczne, wzorowane na „złotej epoce” Hollywood lat 50. Nie odbyło się także bez wpadek, czyli „wyczekiwanych” pojawiających się już wiele razy skąpych kreacji.

Za najgorzej ubrane gwiazdy zostały uznane Heidi Klum i Whoopi Goldberg – chociaż od tej drugiej nikt nie oczekiwał, że będzie wyznaczała trendy, tak Klum została mocno krytykowana przez znawców mody i media. Zachwyt wzbudziły za to Charlize Theron, Brie Larson i Alicia Vikander, dwie ostatnie nie tylko jako nowe twarze! Vikander została porównana do disneyowskiej księżniczki, a nowym trendem okazały się mocne, nasycone kolory, jak te z kreacji Larson.

 

Oto, do kogo trafiły statuetki podczas najważniejszego filmowego wydarzenia 2016 roku!

Najlepszy film roku: „Spotlight”

Najlepszy reżyser: Alejandro Gonzales Inarritu, „Zjawa”

Najlepszy scenariusz oryginalny: „Spotlight”

Najlepszy scenariusz adaptowany: „Big Short”

Najlepsza aktorka: Brie Larson, „Pokój”

Najlepszy aktor: Leonardo DiCaprio, „Zjawa”

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Alicia Vikander, „Dziewczyna z portretu”

Najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Rylance, „Most szpiegów”

Najlepszy film nieanglojęzyczny: „Syn Szawła” Węgry

Najlepszy film dokumentalny: „Amy”

Najlepszy krótki film dokumentalny: „A Girl in the River: The Price of Forgiveness” Najlepszy krótkometrażowy film aktorski: „Stutterer”

Najlepsza animacja: „W głowie się nie mieści”

Najlepsza krótka animacja: „Bear Story” Najlepsze zdjęcia: „Zjawa”

Najlepszy montaż: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepszy dźwięk: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepszy montaż dźwięku: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepsza scenografia: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepsza charakteryzacja: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepsze kostiumy: „Mad Max: Na drodze gniewu”

Najlepsze efekty specjalne: „Ex Machina”

Najlepsza oryginalna muzyka: Ennio Morricone „Nienawistna ósemka”

Najlepszy piosenka: „Writing's On the Wall”, Sam Smith, „Spectre”.

Podobne artykuły

Przesilenie letnie, czyli Noc Kupały

Z upragnieniem czekamy na nasze prawdziwe lato… Na piękne, długie, słoneczne dni, ale nie – obserwowane ukradkiem przez okno – znad ekranu komputera, tylko przeżywane na 100% od rana do wieczora. Większość z nas, musi jednak jeszcze na swój wakacyjny, letni urlop poczekać, a tymczasem… dzień zaczął nam się już skracać… Ten najdłuższy w tym roku jest już za nami.

Czytaj więcej

Oscarowe wpadki i skandale na czerwonym dywanie

Co roku Noc rozdania Oscarów budzi wiele emocji. Jest to temat numer jeden zarówno w świecie filmowym, jak i wśród plotkarskich serwisów modowych. Wszystkiemu tradycyjnie towarzyszą nieoczekiwane akcje i niespodzianki, którymi żyją Stany Zjednoczone i Europa, do której nad ranem dociera echo wydarzeń z czerwonego dywanu. Za nami 89. Noc w Fabryce Snów, w Los Angeles. Co zaskoczyło nas tym razem?

Czytaj więcej