WomanMagazine.pl

Niezwykła cyfrowa wystawa dzieł Gustava Klimta

W galerii cyfrowej Bassins de Lumières w Bordeaux ukazała się wystawa Gustava Klimta. To pierwsza taka inicjatywa z udziałem prac wiedeńskiego artysty.

Standard Post with Image

Słynne centrum sztuki cyfrowej Atelier des Lumières otworzyło swoją drugą placówkę, tym razem w Bordeaux. Galeria Bassins de Lumières to największa cyfrowa galeria sztuki. Powstała w byłej bazie okrętów podwodnych  za projekt, której odpowiada organizacja Culturespaces – specjaliści w dziedzinie designu i cyfryzacji. Wystawy mają być dostosowane do monumentalnej architektury składającej się z czterech ogromnych basenów przez, które goście będą przemieszczać się na specjalnych kładkach, umieszczonych na wodzie.

 

Wystawa Gustava Klimta

Dzieła sztuki przedstawione za pomocą nowoczesnych nośników robią piorunujące wrażenie. Wystawa nosi nazwę ‘Złoto i kolor’ nawiązując do złotego okresu jego twórczości.

Bilety na wystawę można kupić już za 9 euro, dzieci do lat 5 wchodzą za darmo. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie https://www.bassins-lumieres.com/.

 

Gustav Klimt entuzjasta kobiecego piękna

Gustav Klimt (1864-1918) to jeden z  najwybitniejszych przedstawicieli austriackiej secesji. Artysta przez całe swoje życie dążył do stworzenia dzieła wybitnego, odbiegającego od akademickich standardów, niewątpliwie udało mu się stworzyć niejedno takie dzieło.

Urzeczony pięknem kobiety w każdej postaci sprawił, że to ona stała się głównym motywem jego dzieł. Klimt malował kobiety pochodzące z wiedeńskich rodów, ale także bezimienne postacie. Z roku na rok jego prace były coraz bardziej odważne, a dzieła nasycone erotyką, czemu sprzeciwiała się skostniała burżuazja. Jego kobieta – naga, dominująca, wręcz wulgarna była wyrazem buntu dla otaczającego świata. Klimt poprzez swoje działa pokazywał obłudę otaczającego świata i zakłamanie wiedeńskiego środowiska. Często był autorem skandali, które przekładały się na jego karierę. Cesarz Franciszek Józef aż trzykrotnie odmówił mianowania go na profesora Akademii Sztuk Pięknych.

 

Podobne artykuły

Wirtualna wystawa, na której można zobaczyć prace takich artystów jak Banksy, Jeff Koons, Damien Hirst

HOFA Gallery (House of Fine Art), która posiada swoje filie w Los Angeles, Londynie i na Mykonos zainicjowała wirtualną wycieczkę po dziełach artystów.

Czytaj więcej

Wystawa Jean Michela Basquiata do obejrzenia online za darmo

Jean Michel Basquiat to jeden z najbardziej charyzmatycznych, ale także kontrowersyjnych artystów XX wieku. Tworzył graffiti, malował obrazy i był muzykiem. Jest najdroższym malarzem współczesnym. Prywatna nowojorska galeria The Brant Foundation udostępniła wystawę jego dzieł całkowicie za darmo.

Czytaj więcej