WomanMagazine.pl

Nie żyje gwiazdor „Slumdoga. Milionera z ulicy” oraz „Życia Pi”

Irrfan Khan zmarł w wieku 53 lat. O jego śmierci poinformował reżyser Shoojit Sircat.

Standard Post with Image

Irrfan Khan, indyjski aktor, któremu rozgłos przyniosło wystąpienie w takich filmach jak „Życie Pi” czy „Slumdog. Milioner z ulicy” zmarł w wieku 53 lat w szpitalu w Bombaju. We wtorek 28 kwietnia trafił do szpitala z powodu infekcji nerek. Zmarł 29 kwietnia. Aktor od dwóch lat zmagał się z rakiem. W 2018 roku wyznał, że został u niego zdiagnozowany guz neuroendokrynny. Cały następny rok spędził na leczeniu. Jak twierdził nie pozostaje mu nic innego ‘jak pozytywne myślenie’.

 

Irrfan Khan urodził się w 1967 roku Dżajpurze. Od 1987 roku mieszkał wraz z żoną pisarką i dwójką dzieci w Bombaju. Był jednym z bardziej rozpoznawalnych aktorów przemysłu filmowego Bollywood. Przez swoich fanów nazywany był ‘Wielkim Khanem’. Jak mówił nie zależało mu ani na sławie, ani na bogactwie. Chciał jedynie, by jego sława przełamywała podziały narodowe, rasowe i religijne.

 

 

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej