WomanMagazine.pl

Mocny kryminalny początek września

Już 5 września do księgarni trafi znakomita powieść „Zgadnij kto” Chrisa McGeorge’a stworzona w oryginalnej konwencji escape roomu.

Standard Post with Image

Rok 1993. Jedenastoletni Morgan Sheppard rozwiązuje zagadkę śmierci nauczyciela matematyki. Mimo że wyglądała na samobójstwo, Sheppard nie daje się zwieść pozorom i znajduje mordercę.

Okrzyknięty małoletnim detektywem, kilkanaście lat później, prowadzi bijący rekordy popularności program telewizyjny „Detektyw z sąsiedztwa”, w którym na żywo, na oczach publiczności, rozstrzyga o winie i niewinności zaproszonych osób, uwikłanych w rozmaite sprawy większego bądź mniejszego kalibru.

Dwadzieścia pięć lat po pamiętnych wydarzeniach z dzieciństwa, Sheppard wraz z piątką na pozór przypadkowych osób budzi się w zamkniętym na klucz pokoju hotelowym. W łazience znajdują zwłoki. W tych niewyjaśnionych i szokujących okolicznościach otrzymuje ultimatum: ma tylko trzy godziny na rozwiązanie zagadki, kto jest mordercą. Jeśli mu się nie uda, wszyscy zginą.

Minuty mijają. Atmosfera się zagęszcza. Wybuchają kłótnie, padają wzajemne oskarżenia, szerzy się panika. Sheppard, nie rozumiejąc, o co w tym wszystkim chodzi, i walcząc ze swoimi ograniczeniami, uzależnieniami oraz niechęcią otaczających go osób, rozpaczliwie poszukuje rozwiązania zagadki. Będzie musiał cofnąć się do czasów dzieciństwa i zmierzyć z duchami przeszłości.

„Zgadnij kto” Chrisa McGeorge’a zaprasza czytelnika do zanurzenia się w klaustrofobicznej atmosferze ograniczonej przestrzeni, w której znajduje się trup, morderca i niewinne osoby. Książkę czyta się zapartym tchem do ostatniej strony.

Ta trzymająca w napięciu i niezwykle oryginalna powieść ukaże się 5 września w księgarniach nakładem wydawnictwa Insignis.

Podobne artykuły

Początek macierzyństwa a satysfakcja z życia

Pojawienie się malucha wywołuje prawdziwą burzę w życiu rodziców, to nie ulega wątpliwości. Zmienia się wszystko, począwszy od trybu życia, odpowiedzialności, a także... zadowolenia z życia dwojga ludzi, którzy zetknęli się z małą istotką. Czy w każdym przypadku od początku jest to zmiana na lepsze?

Czytaj więcej