WomanMagazine.pl

MIŁOSNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE

Ile na świecie par, tak różne oblicza słowa „miłość”. Jedne wynikają z upodobań zakochanych, drugie zależą od narzuconych przez miejsce pochodzenia zwyczajów. W końcu nie bez powodu mówi się, że co kraj to obyczaj, a do tego miłosny!

Standard Post with Image

W Finlandii, aby sprawdzić, czy zakochani będą ze sobą na zawsze, muszą przeskoczyć przez ognisko, trzymając się za ręce. Jeśli nie puszczą uścisku w trakcie – nie ma szans, aby coś rozdzieliło tę miłość. ;-)

Indie

Według wierzeń dzień urodzin kobiety może przynosić pecha. Otóż panie, które urodziły się w czasie, w którym Mars i Saturn znajdują się w tzw. 7 dniu astrologicznym, zostają przeklęte, a mężczyźnie, który je poślubi, grozi wczesna śmierć. Jest na szczęście szansa wyjścia z tej sytuacji – przeklęta musi poślubić drzewo, które po ścięciu ma złamać klątwę.

Chiny

Nietypowy zwyczaj miłosny pojawił się w Chinach. Otóż przyszła panna młoda ma obowiązek płakać przynajmniej godzinę dziennie – i tak dzień w dzień przed swoim ślubem. W kolejnych dniach dołącza do niej jej matka i pozostałe kobiety z rodziny, i tak do dnia zawarcia małżeństwa. To dopiero wymaga wrażliwości!

Islandia

Jako że państwo liczy trochę ponad 300 tys. osób, bardzo łatwo trafić na kogoś, z kim może łączyć nas pokrewieństwo. Tak więc, jeśli szukamy potencjalnego kandydata na męża, dobrze mieć przy sobie mobilną aplikację na telefon, która ułatwi nam to zadanie i określi stopień więzi rodzinnych z nowo poznanym mężczyzną.

Iran

Nie od dziś wiadomo, że we współczesnym świecie zdarzają się małżeństwa aranżowane. Nieco lepiej jednak, kiedy partnerzy po trzecim spotkaniu mogą zadecydować, czy chcą się pobrać, czy jednak nie. A wszystko dzięki portalowi randkowemu założonemu przez irańskich duchownych, z którymi spotykają się młodzi i w ich obecności odbywają rozmowy. Gdy nadchodzi trzecie spotkanie, młodzi muszą zadecydować, czy chcą się pobrać, czy już nigdy się nie spotkają.

Podobne artykuły

NAJMODNIEJSZY KOŃ NA ŚWIECIE

Wydawało się, że już nic nie zadziwi naszych oczu. A jednak! Po słodkich outfitach dla psów amerykańskich gwiazd postanowiono pójść o krok dalej. Wymyślono strój dla… konia! I to w niebagatelnym stylu, bo samego zainteresowanego zdobi prawdziwy, skrojony na miarę garnitur, na dodatek tweedowy!

Czytaj więcej

EUROPEJSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE

W Szwecji przebiera się za wiedźmy, w Czechach goni z wierzbowymi gałązkami, a dla wielu krajów nietypowy jest nasz słowiański Śmigus-Dyngus! Zwyczajów Wielkiej Nocy jest mnóstwo – my przedstawiamy listę najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych spośród nich.

Czytaj więcej