WomanMagazine.pl

Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej – trzeciej – edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018! Konkurs jest skierowany do grafików, ilustratorów, autorów tekstów i scenariuszy oraz wszystkich "książkotwórców". Prace można nadsyłać przez cały miesiąc: od 15 listopada do 15 grudnia 2018.

Standard Post with Image

 

Konkurs od początku cieszył się dużym zainteresowaniem twórców z Polski i zagranicy – na dwie pierwsze edycje nadesłano łącznie prawie 1000 projektów z całego świata. Na księgarskich półkach pojawiają się pokonkursowe książki – nowe, świeże i intrygujące tytuły dla dzieci. Trwają prace nad kolejnymi publikacjami.  

 

Każdej edycji konkursu towarzyszą złożone z najciekawszych projektów wystawy pokonkursowe, które udostępniane są szkołom, bibliotekom i instytucjom kulturalnym w Polsce i zagranicą. Interaktywna wystawa „JASNOWIDZE – edycja I” przybrała ponadto formę książki aktywnościowej – katalogu konkursowego, a wystawie „JASNOWIDZE – edycja II” towarzyszy krótki film animowany pt. „Przepowiednia”.

 

Tegoroczna edycja otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Organizatorom wciąż przyświecają te same idee i cele. Chcą, by konkurs przyczyniał się do budzenia potencjału tkwiącego w młodych twórcach i autorach utworów literackich dla dzieci, zwracał uwagę opinii publicznej na wagę dbałości o jakość estetyczną i edytorską książek dziecięcych, by wyznaczał w tej dziedzinie najwyższe standardy i wspierał rozwój polskiej książki dziecięcej i jej międzynarodowej obecności.

 

Bezpośrednim celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i autorów tekstów i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

 

Do udziału w konkursie Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza debiutantów i doświadczonych twórców, z Polski i z zagranicy, występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

 

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

 

Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzgledniająca dziecięcą wrażliwość.

 

Prace konkursowe będą oceniane przez dwa niezależne jury:

Jury międzynarodowe: Susanne Rotraut Berner, Bernardo P. Carvalho, Joanna Olech i Piotr Karski.

Jury Wydawnictwa Dwie Siostry: Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska, Maciej Byliniak.

 

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:

Nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe.
Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

 

Żeby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online i wysłać pracę konkursową pocztą.

 

Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2018 roku na adres:

JASNOWIDZE 2018

Wydawnictwo Dwie Siostry

al. 3 Maja 2 m. 183

00-391 Warszawa

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 kwietnia 2019 roku na stronie internetowej konkursu.

 

Regulamin konkursu:
- strona www
- plik .pdf do pobrania TUTAJ.

 

Aplikuj tutaj: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE

 

Formularz zgłoszeniowy w wersji offline, do wydrukowania i wysłania pocztą razem z projektem.

 

Podobne artykuły

GOjump – NOWA FORMA ROZRYWKI DA DZIECI I RODZICÓW!

Nowoczesny park trampolin to atrakcyjna forma rozrywki dla całej rodziny! To wyskokowa alternatywa dla kina czy lodów. To pełna adrenaliny zabawa dla dorosłych i dzieci, już od 4 roku życia!

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej