WomanMagazine.pl

Kobieta idzie na wojnę – jeden z dziesięciu najlepszych filmów 2019 roku już w kinach

"Mądry, pozytywny i zabawny film, poruszający palące globalne problemy? Drugiego takiego nie znajdziecie!" (Variety). "Kobieta idzie na wojnę" nie tylko zdobyła LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu oraz 10 "islandzkich Oscarów". Na portalu Rotten Tomatoes osiągnęła rewelacyjny wynik 97% pozytywnych recenzji, trafiając na TOP 10 najlepszych filmów 2019 roku!

Standard Post with Image

„Kobieta idzie na wojnę" to przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! Film Benedikta Erlingssona podbił dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake'u. 

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

"Kobieta idzie na wojnę" w kinach od ubiegłego piątku.

Podobne artykuły

UWAGA: KOBIETA W KUCHNI!

Mówi się, że mężczyźni są lepszymi kucharzami, ale czy to znaczy, że kobiety całe lata gotowały z przymusu i uwarunkowań kulturowych? Dzisiejsza szefowa kuchni to osoba, która lubi próbować nowych kombinacji, jest bezkompromisowa i nie obawia się porażki. Jednak przychodzi jej to z wiekiem...

Czytaj więcej

Czytelnicze bestsellery 2016 roku

Koniec roku zawsze skłania do refleksji. W mediach pojawiają się liczne podsumowania, zestawienia dosłownie wszystkiego! W końcu trzeba jakoś zamknąć ten rok, upamiętniając wszystko, co było w nim wyjątkowe. My postanowiliśmy przedstawić listę… książkowych bestsellerów 2016!

Czytaj więcej