WomanMagazine.pl

Gwiazda „Gotowych na wszystko” o swojej chorobie

Marcia Cross, gwiazda kultowego już serialu „Gotowe na wszystko” udzieliła jakiś czas temu wywiadu magazynowi „People” – "Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby" – powiedziała aktorka w odniesieniu do zdiagnozowanego u niej raka odbytnicy.

Standard Post with Image

Aktorka podkreśliła, że czytała wiele opowieści o osobach, które zmagały się z rakiem, wiele z nich, zwłaszcza kobiety było jednak bardzo zawstydzonych, by powiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem walczyły. O swojej chorobie aktorka poinformowała po raz pierwszy we wrześniu 2018 roku. Raka odbytnicy zdiagnozowano u niej rok wcześniej. Niedługo potem aktorka rozpoczęła radioterapię i chemioterapię. Cross udało się wygrać walkę z nowotworem. Na raka odbytnicy cierpiała także między innymi aktorka Farrah Fawcett. Kobieta zmarła w 2009 roku.

Rak odbytnicy występuje najczęściej pomiędzy 50. a 60 rokiem życia. U osób młodych zdarza się rzadko. W Polsce co roku chorobę tę diagnozuje się u około 300 osób. Znacznie częściej spotyka się go u mężczyzn niż u kobiet.

Marcia Cross znana jest między innymi z roli Bree Van De Kamp w "Gotowych na wszystko".

Podobne artykuły

Katarzyna Olubińska o swojej książce: gwiazdy z niezwykłą radością zgadzały się rozmawiać o Bogu

Gwiazda TVN wydała książkę, w której rozmawia ze znanymi osobami o ich podejściu do duchowości i religii. Wśród bohaterów publikacji „Bóg w wielkim mieście” znaleźli się m.in. Marika, Wojciech Modest Amaro, Maciej Musiał i Marcin Gortat. Dziennikarka twierdzi, że większość gwiazd chętnie zgadzała się na szczere, niemal intymne wywiady.

Czytaj więcej

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o przebarwieniach

Lato to okres, w którym nasza skóra jest szczególnie narażona na pojawienie się przebarwień. Niestety nie wszystkie znikają wraz z opalenizną, nie zawsze też ich występowanie wiąże się z promieniowaniem UV. Jak uchronić się przed przebarwieniami i co zrobić, gdy już się pojawią?

Czytaj więcej