WomanMagazine.pl

George R.R. Martin ogłasza premierę nowej książki

George R.R. Martin ogłosił datę premiery swojej najnowszej książki „Ogień i krew”, która trafi do amerykańskich księgarń 20 listopada.

Standard Post with Image

"Ogień i krew" opowie o losach rodu Targaryenów na 300 lat przed wydarzeniami znanymi z „Pieśni lodu i ognia”, książka ukaże się w Stanach Zjednoczonych 20 listopada. Polska edycja również ma ukazać się jeszcze w tym roku. Data dokładnej premiery nie jest jednak znana. W amerykańskiej wersji książka będzie liczyła blisko tysiąc stron. Autor podkreśla, że nie będzie to tradycyjna powieść, a historia rodu spisana przez arcymistrza Gyldayna, która przedstawi historię od króla Aegona I do Aegona III. Planowana jest również jej kontynuacja, która światło dzienne ujrzy za kilka lat. 

Pierwszy tom sagi "Pieśń lodu i ognia" George’a R.R. Martina, "Gra o tron", ukazał się w 1998 w Polsce zaś dwa lata po światowej premierze. "Gra o tron", jak i kolejne części: "Starcie królów" i dwutomowe "Nawałnica mieczy", "Uczta dla wron" i "Taniec ze smokami", stały się kanwą serialu HBO. Od premiery ostatniego do tej pory tomu sagi „Gra o Tron”, minęło sześć lat.