WomanMagazine.pl

Filmy na Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc, przez wielu oczekiwany czas odpoczynku i czas spędzony z rodziną. Jeśli szukacie filmowych propozycji, które możecie obejrzeć wraz bliskimi, oto one.

Standard Post with Image

Większość filmów poruszających tematykę wielkanocną to, filmy historyczne, religijne, znalazło się też kilka wyjątków od tej normy.


"Pasja"

Pasja to film Mela Gibsona, który pokazuje ostatnie 12 godzin życia Jezusa Chrystusa - od modlitwy w Ogrodzie Oliwnym przez drogę krzyżową, śmierć i zmartwychwstanie. Kręcona przez Mela Gibsona produkcja jest pełna dosadnych scen męki. Film wzbudził mieszane uczucia, głównie ze względu na poziom okrucieństwa. Zasługuje jednak na uwagę, powstał w oparciu o Ewangelię i apokryfy.

"Hank i Mood"

Czyli jedna z tych pozycji, które próbują wpisać Wielkanoc we współczesność. Hank i Mike to przebrani za zające pracownicy korporacji Pan Enterprises, wręczający rodzinom koszyki z wielkanocnymi słodyczami. Gdy ich szefowie zauważają, że dochody z Wielkanocy są niskie zwalniają zające.

"Opowieśc wszech czasów"

Max Von Sydow, stworzył opowieść pełną wrażliwości, przedstawia Jezusa i jego historię od narodzin do męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania. W filmie występuje plejada gwiazd: Charlton Heston, Telly Savalas, Martin Landau, Sidney Poitier, John Wayne.

"Jesus Christis Superstar"

Pasja w musicalu, z piasków pustyni wyłania się autokar, wysiadają z niego młodzi ludzie, którzy zakładają kostiumy, wyładowują rekwizyty i rozpoczynają próbę widowiska, które przygotowują. Aktorzy grający dane postacie wyśpiewują ich wewnętrzne rozterki. Propozycja dla miłośnikow muzyki.

"Jezus z Nazaretu"

Miniserial telewizyjny przez wielu krytyków uznawany za najlepszą opowieść o Jezusie. Stanowi bardzo szczegółowy opis życia Chrystusa od narodzin do śmierci. Jest to ogromne przedsięwzięcie z wystawną scenografią i kostiumami oraz gwiazdorską obsadą. W rolach głównych wystąpili Christopher Plummer, Anne Bancroft, Anthony Quinn. Podkreśla się rozmach produkcji i dbanie o szczegóły. Zachowano proporcje pomiędzy cierpieniem, a przesłaniem jakie niesie ze sobą życie Jezusa. 

"Ostatnie kuszenie Chrystusa"

W Jezusa Chrystusa wcielił się Willem Dafoe, obraz był nominowany do Oscara. Jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów o Chrystusie, niektórzy uważają go za antykatolicki, w niektórych krajach nie dopuszczono go do emisji. Wszystko przez sposób kreacji Jezusa, który bardziej przypomina pełnego wątpliwości i pokus człowieka, niż Boga.

"Ben Hur"

Klasyka kina zrealizowana z rozmachem. Główny bohater to tytułowy Ben Hur, który traci bogactwo i trafia na galery. W tułaczce wyciąga do niego rękę Jezus, któremu bohater po jakimś czasie będzie próbował pomóc w czasie drogi krzyżowej. Obraz zgarnął 11 statuetek Oscarowych. To wielka epopeja kostiumowa, która nadal zachwyca. 

"Parada Wielkanocna"

Czyli coś lżejszego w zestawieniu, a mianowicie typowa komedia romantyczna z Fredem Astaire i Judy Garland. Akcja dzieje się w Wielkanoc 1928 roku w Nowym Jorku. Miłość do tańca w blasku fleszy.

Podobne artykuły

Sposób na Wielkanoc

Wielkanoc – wielkie święto chrześcijan… Czas zadumy, modlitwy i wielkiej radości. Rytm najbliższych dni wyznaczony jest przez kalendarz liturgiczny, ale nie dla wszystkich z nas stanowi on punkt odniesienia. Co wtedy? Udawać, że te święta nie istnieją? Jak można spędzić ten czas w inny, niereligijny, ale równie wartościowy, sposób?

Czytaj więcej

Barack i Michelle Obama będą robić filmy dla Netfliksa

Były prezydent USA Barack Obama wraz z małżonką, ogłosili podjęcie współpracy z platformą Netflix. Była para prezydencka podpisała kilkuletni kontrakt na produkcję różnych treści, począwszy od seriali fabularnych po filmy dokumentalne.

Czytaj więcej