WomanMagazine.pl

Dzień Ojca już dziś!

Dziś piątek 23 czerwca, dzień naszych ukochanych ojców! Mimo że większość z nas o tym pamięta, nadal podanie konkretnej daty potrafi wprowadzić w zakłopotanie. Dziś rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Zobacz, kiedy i w jaki sposób Dzień Ojca obchodzony jest na świecie.

Standard Post with Image

Świeżozerwane kwiaty z ogródka, kolorowe laurki czy krawat kupiony przez mamę... to dziecięce wspomnienia wielu z nas. W Polsce życzenia naszym tatom składamy co roku 23 czerwca. Tak już jest od 1965 roku! W wielu krajach ten wyjątkowy dzień obchodzony jest jednak w innym czasie…

Amerykanie, Holendrzy i Brytyjczycy świętują dzień ojca w trzecią niedzielę czerwca. To właśnie Stany Zjednoczone miały największy wpływ na komercjalizację tego dnia i jego kształt na świecie.

W Niemczech święto obchodzone jest w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli w 39. dniu po Niedzieli Wielkanocnej, choć z czasem w niektórych rejonach kraju zaczęło się przeradzać w Dzień Mężczyzny. Jak donoszą nasi zachodni sąsiedzi, w tym dniu zwiększa się ilość spożycia wina i piwa. ;)

Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy świętują 19 marca, Litwini zaś w pierwszą niedzielę czerwca. Bardzo ciekawie Dzień Ojca wygląda w Tajlandii 5 grudnia, będąc jednocześnie dniem narodzin króla. Mieszkańcy Tajlandii obdarowują swoich ojców kwiatami paciorecznika, uważanymi za symbol męskości.

 

Jak spędzić dzień ojca? Oczywiście z ukochanym tatą! Pamiętajmy, że podarunki nie są aż tak ważne, jak nasza pamięć i obecność. Jeśli nie możemy spędzić tego dnia wspólnie – wystarczy choć kartka lub telefon...

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma już ojca, dlatego w tym dniu życzymy, aby pamięć po nim była wciąż żywa. To czas wspomnień i ciepłych rozmów przy herbacie, a także przechowywanie obrazu w pamięci dla kolejnych pokoleń.

Wszystkim Ojcom życzymy samych szczęśliwych dni! :)

Podobne artykuły

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

Cieszycie się na powrót dzieci do szkoły, czy myślicie o tym z trwogą? A może wysyłacie dzieci po raz pierwszy do szkoły albo przedszkola?

Czytaj więcej

ZAPLANUJ MAJÓWKĘ JUŻ TERAZ!

Majówka, czyli przedsmak wakacji, czas odpoczynku i nabrania energii na kolejne miesiące. Warto więc wykorzystać ją w najlepszy dla siebie sposób – aktywnie bądź stawiając na odpoczynek!

Czytaj więcej