WomanMagazine.pl

„Daj się pokochać dziewczyno” Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - recenzja

Miłość - nad jej definicją głowił się już niejeden filozof, pisarz czy twórca. Kino przedstawia nam całą masę obrazów, które kończą się zazwyczaj dobrze, mimo pewnych przeszkód. Filmowe obrazy mają jednak zazwyczaj niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeśli chcecie popracować nad swoim związkiem, a może wciąż szukacie tego jedynego, sięgnijcie po książkę „Daj się pokochać dziewczyno".

Standard Post with Image

Kto z nas z rozrzewnieniem nie wspomina pierwszego okresu zakochania, gdy wszystko wydawało się piękniejsze, relacja prosta, a druga osoba idealna? Jedni wciąż na niego czekają, inni ten etap mają już dawno za sobą. Etap ten wydaje się należeć do najłatwiejszych, później dla wielu osób zaczyna się prawdziwa orka na ugorze. Kłótnie, niedopowiedzenia, rozstania. Jak sobie z tym wszystkim radzić? Katarzyna Miller po raz kolejny postanowiła zmierzyć się z tematyką związków, tym razem towarzyszy jej Joanna Olekszyk. Wspólnie probują nas przeprowadzić przez trudną ścieżkę związków. 

Książka porusza istotne kwestie, opowiada między innymi o tym, jak wskrzesić iskrę miłości w związku, gdy ta nieco już przygasła. O tym, jak zakochać się we własnym mężu raz jeszcze, jak nie marudzić i nie szukać dziury w całym i jak dzielić obowiązki domowe i codzienność, by nie powodowały kłótni. Znalazł się tu również rozdział poświęcony życiu z dzieckiem i rodzicami. Miller podkreśla również, że jedną z podstaw udanego związku jest samoświadomość, między innymi wiedza na temat tego, czego się chce. Jak bowiem możemy wymagać od drugiej strony, by nas uszczęśliwiła, skoro same nie wiemy czego chcemy? Przyda się także zdrowa dawka egoizmu. Nieco miejsca autorka poświęciła także współczesnym singielkom oraz szukaniu miłości za wszelką cenę. Nie zabrakło też rozmów o kryzysie i czarnych chmurach, które wcale nie muszą być końcem relacji, a kryzys to zawsze jakiś rodzaj szansy na wyjście z niego obronną ręką i uczynienie związku silniejszym. Równie istotne stało się także pojęcie zdrady i rozstania, wtedy, gdy ludzie się zmieniają i stwierdzają, że zbyt daleko im do siebie, albo gdy okazuje się, że nasi bliscy nie pasują do wielbionych przez nas obrazów. Psycholożka podkreśla też, jak ważny dla podstaw związku jest zdrowy egoizm.
 
Jaki obraz miłości wyłania się z "Daj się pokochać dziewczyno"? Poznaj siebie, miej swoje hobby, nie czepiaj się bez potrzeby, żyj i bądź szczęśliwa. Nie wymagaj od drugiej strony uszczęśliwienia siebie, skoro sama nie wiesz czego chcesz. Jeśli miłość kojarzy wam się wyłącznie z pierwszymi uniesieniami, to miejcie na uwadze, że w takiej formie ona już nie powróci, jednak codzienność też może być piękna. A co z osobami, które wciąż czekają na swoją szansę? Dla nich też jest ta książka. Padają tu też piękne słowa o tym, że związek z jedną kobietą lub mężczyzną, to tak naprawdę niejako związek z każdą kobietą i z każdym mężczyzną, bo zawsze pojawią się jakieś problemy. Oczywiście nie ma sensu trzymać się związku za wszelką cenę, może ktoś inny będzie w stanie zaakceptować nas takimi jakimi jesteśmy, ale nie miejmy złudzeń, że w innej relacji nie będzie problemów, będą - choć może inne. 

Książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Język jest prosty, a rozmowy prowadzone są ciekawie. Poruszane tematy dotyczą zagadnień związkowych, z którymi w zasadzie każdy z nas się spotkał lub spotka. Jeśli dany rozdział nas nie interesuje, z łatwością możemy przejść do kolejnego. "Daj się pokochać dziewczyno" to propozycja dla osób, które chcą żyć lepiej w związku, utknęły w martwym punkcie albo poszukują w tym zakresie inspiracji.

O autorkach:

Katarzyna Miller - Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie jest fajne, Instrukcja Obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, Seksownik, Zrób to kochanie i innych. Na stałe związana z magazynem Zwierciadło.

Joanna Olekszyk - Dziennikarka, redaktor naczelna miesięcznika „Sens”. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW.

Tytuł: Daj się pokochać dziewczyno
Autor: Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Wydawnictwo: Zwierciadło
Premiera: 23 stycznia 2018
Liczba stron: 256
 

Podobne artykuły

Botox - jak się do niego przygotować?

Zmarszczki mimiczne mogą być poważnym problemem. Teraz można się go pozbyć – wybierz botox! Ze względu na swoją specyfikę zmarszczki mimiczne są niemalże niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. Jest jednak sposób na ich usunięcie – to botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, z której skorzystamy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Czytaj więcej

Piotruś Pan naszych czasów – czy warto się z nim wiązać?

Zawadiaka. Błyskotliwy, uroczy i dowcipny, a przy tym taki… nieuchwytny, trochę niegrzeczny. Dla wielu z nas, kobiet, brzmi intrygująco. Jako pierwsze wrażenie, impuls – dlaczego nie? Dobra partia na krótką przygodę, oderwanie się od szarej rzeczywistości. Tylko czy życie na dłuższą metę z takim mężczyzną, a raczej – wiecznym chłopcem, ma jakikolwiek sens?

Czytaj więcej