WomanMagazine.pl

Czy polecimy w tym roku na zagraniczne wakacje?

Na tą wiadomość czekają chyba wszyscy miłośnicy wypraw. Jak zapowiadają się wakacje w tym sezonie?

Standard Post with Image

Wakacyjne plany Polaków będą uzależnione od rozwoju i przebiegu epidemii COVID-19. W zależności od tego restrykcje będą znoszone wolniej lub szybciej. W wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” wiceminister rozwoju powiedział, że tegoroczne wakacje będą różniły się od poprzednich.

Zachęcał jednocześnie do wspierania polskiej turystyki i wybierania kierunków w granicach naszego państwa.

 

Co jednak z wakacjami poza granicami kraju?

 

Mimo szczerych chęci nie mogę zadeklarować, że przykładowo od 1 lipca będzie wolno przekraczać granice i można już rezerwować wyjazdy w biurach podróży. Mamy wyjątkową sytuację. Światową pandemię - mówi wiceminister.

 

Na dzień dzisiejszy brane są pod uwagę kraje, w których pandemia rozwija się stosunkowo wolno. Czechy, Węgry i Słowacja, to państwa gdzie być może będziemy mogli spędzić wakacje.  Natomiast największe ryzyko wiąże się z wyjazdami do Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej