WomanMagazine.pl

#challenge ze świata sztuki!

Gdy muzea i wystawy są zamknięte, a miłośnicy sztuki nie mogą obcować z kulturą postanawiają więc odtworzyć ulubione dzieła we własnych domach. Zachęcają do tego instytucje kultury publikując najlepsze interpretacje.

Standard Post with Image

W trudnym czasie izolacji wymuszonej przez trwającą na świecie epidemię większość muzeów jest zamknięta. Aby jednak sztuka wciąż była żywa pracownicy instytucji zaproponowali internautom ciekawą zabawę- publikuj w mediach społecznościowych ulubione interpretacje dzieł sztuki, a my udostępnimy je na swoim profilu.

 

W wyzwaniu wzięły udział m.in. Muzeum Getty’ego w Los Angeles, Muzeum Rijksmuseum w Amsterdamie, a nawet Muzeum Narodowe w Warszawie. Chętnych do przyjęcia wyzwania nie zabrakło. Internauci odtworzyli dzieła m.in. Rembrandta, Vincenta van Gogha, Fridy Kahlo, Normana, Salvadora Dali, Pabla Picassa.

 

 

Podobne artykuły

Improwizacja - spoiwem sztuki, muzyki i designu - wywiad z Organizatorami Jazz Art Fashion Festival

22 września w Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach jazz spotkał się ze sztuką użytkową oraz modą, tworząc swoisty, fascynujący melanż w postaci Jazz Art Fashion Festival. O tegorocznej edycji, genezie powstania Festiwalu oraz planach na przyszłość rozmawialiśmy z Organizatorami tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Julia Wieniawa: Przeszłam pewną przemianę osobowościową, nauczyłam się pokory i odpowiedzialności za siebie. Już nie oceniam ludzi i świata po okładce

Aktorka przyznaje, że nowa produkcja Polsatu poprzez ukazanie skomplikowanych losów głównych bohaterek i ich walki o lepsze jutro może być cenną wskazówką dla wielu kobiet. Na przykładzie trzech postaci, scenarzyści chcieli bowiem udowodnić, że w każdej z nas drzemie ogromny potencjał, ale zanim osiągniemy cel, często musimy sporo wycierpieć.

Czytaj więcej