WomanMagazine.pl

Banksy dziękuje służbie zdrowia

Nowa praca tajemniczego artysty pojawiła się w Szpitalu Klinicznym Southampton w Wielkiej Brytanii.

Standard Post with Image

Banksy 6 maja na swoim Instagramie opublikował zdjęcie pracy przedstawiającej pielęgniarkę jako superbohaterkę. Chłopiec z nowego z murala ‘Game Changer’, co możemy tłumaczyć jako ‘Przełom’ wyrzuca figurki Batmana i Spidermana. Trzyma w ręku nową zabawkę- pielęgniarkę. To hołd złożony pracownikom medycznym- bohaterom walki z COVID-19.

 

Praca Banksy’ego wisi w korytarzu Szpitala Klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii. Jak informuje BBC, artysta dołączył do niej krótki list.

 

- Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że rysunek rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały - napisał.

 

Mural ma pozostać w szpitalu do jesieni. Później będzie można go kupić na licytacji, a pieniądze ze sprzedaży wesprą brytyjską służbę zdrowia.

 

 

Podobne artykuły

SOKI WARZYWNE DLA ZDROWIA I URODY – WYPRÓBUJ!

Warzywa w płynie to ogromna dawka energii. Dodatkowo wzmacniają odporność, oczyszczają organizm z toksyn, a także wpływają na lepsze myślenie! Zalety można by mnożyć, ograniczenia są jedynie w naszym portfelu, chyba że przyrządzimy koktajl własnoręcznie. Czy warto? Z pewnością nie warto, a trzeba spróbować!

Czytaj więcej

CZEKOLADA WISIENKĄ NA ZDROWIA TORCIE?

Czekoladowa słabość dopada większości z nas. Często bardzo trudno jest się oprzeć takiej pokusie. Co jeśli okazałoby się, że ta słodycz niesie ze sobą coś więcej niż tylko rozpływający się w ustach smak i zbędne kalorie? Czy czekolada może być wisienką na zdrowia torcie?

Czytaj więcej