WomanMagazine.pl

APLIKACJA PRZYPOMINAJĄCA O PICIU WODY

Mobilne aplikacje coraz bardziej ułatwiają nam życie. W czasach ogólnego pośpiechu, to ważne udogodnienie. Zwłaszcza, jeśli dotyczą istotnych dla zdrowia kwestii. Do takich aplikacji zaliczyć można te przypominające o piciu wody. Co dziesiąta osoba w Polsce w ogóle nie pije wody, a ponad 80% społeczeństwa spożywa jej za mało. Problem odwodnienia jest więc głęboki.

Standard Post with Image

Na rynku znajdują się lepsze i gorsze mobilne rozwiązania. Można znaleźć aplikacje zagraniczne oraz z wbudowanym polskim oprogramowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszy się produkt jednego z czołowych producentów wody butelkowej w Polsce. „Muszynianka – pij wodę” to najnowsze rozwiązanie, godne przetestowania. Aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem. Od lipca 2015 roku zainstalowało ją już ponad 3000 osób!

Aplikacja ma za zadanie przypominać o codziennym piciu wody. W ciągu doby na smartfona przesyłane są komunikaty, które informują o zalecanej dawce spożycia wody. Dzienna ilość ustalana jest indywidualnie dla każdego użytkownika. Program jest mocno spersonalizowany, uwzględnia m.in. wiek, płeć, wagę, aktywność fizyczną, godziny wstawania i zasypiania, ilość wypijanej kawy. Dodatkowo przelicza dawkę magnezu, która jest odpowiednia do utrzymania właściwego poziomu tego cennego pierwiastka. Aplikacja jest intuicyjna i bardzo łatwa w obsłudze.

Poza walorami użyteczności i promowania zdrowego stylu życia, aplikacja Muszynianki cechuje się ciekawą formą. Można powiedzieć, że tryska humorem. Wzorowe użytkowanie, nagradzane jest odznakami. Pierwszą dostaje się już na starcie:

Ahoj, Kapitanie!

Witaj na pokładzie!

Startujemy z wodną musztrą, jesteś gotowy? Zaczynamy!

Reszta odznak, a także przypomnienia utrzymane są w podobnym, humorystycznym klimacie. Nie cytujemy, bo nie chcemy odbierać zabawy i motywacji do zainstalowania ;-)

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google oraz AppStore. Instalacja oraz użytkowanie aplikacji są całkowicie darmowe! Inicjatywa jest kolejnym, godnym pochwały elementem realizującym CSR marki. Lubimy społeczne zaangażowanie firm i czekamy na więcej ułatwiających życie aplikacji!

Podobne artykuły

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej

MYCIE BEZ WODY, CZYLI O DZIAŁANIU SUCHEGO SZAMPONU

Budzisz się rano, spoglądasz na telefon i już wiesz, że nie wykończysz dziś idealnie swojego makijażu. Twój autobus odjeżdża za 30 minut, a Ty nie zdążysz nawet umyć głowy po wczorajszej imprezie. Ba, nie powinnaś tego robić, w końcu za oknem wszystko zwiastuje nadchodzącą zimę, a na chorobę nie możesz sobie pozwolić.

Czytaj więcej