WomanMagazine.pl

Agata Buzek na planie z Robertem Pattinsonem

Już niedługo zobaczymy w jednym filmie Agatę Buzek i Roberta Pattinsona. Mowa o międzynarodowej produkcji "High Life".

Standard Post with Image

Na planie "High Life", pojawili sie również Juliette Binoche, Mia Goth oraz Andre Benjamin. "High Life" to film science fiction o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną. Film wyreżyserowała Claire Denis, mająca na swoiom koncie takie produkcje jak "Piękna praca", "Piątkowa noc", "Intruz" czy "Biała Afryka.

Agacie Buzek powierzono co prawda rolę drugoplanową, ale to i tak spory sukces, zważywszy na to, u boku jakich gwiazd zagrała. Warto wspomnieć, że ta międzynarodowa produkcja jest współfinansowana między innymi przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, który wsparł ją kwotą 1,5 mln złotych.

Film powstaje z udziałem polskiego operatora Tomasza Naumiuka oraz scenografki Meli Melak. Za charakteryzację odpowiada Marcin Rodak. Część zdjęć powstała w okolicach Białegostoku. Premiera filmu odbędzie sie na tegorocznym festiwalu w Cannes w maju.

Podobne artykuły

Agata Suchocka - "Woła mnie ciemność"

Wydawnictwo Initium poleca powieść Agaty Suchockiej "Woła mnie ciemność". Książka swoją premierę miała w lutym tego roku. My udostępniamy jej fragment. Może ta nieco mroczna lektura będzie dobrym wyborem na letnie podczytywanie na plaży?

Czytaj więcej