WomanMagazine.pl

6 kobiecych książek, o których musisz usłyszeć!

Motywujące, kobiece, wprost idealne na spokojny weekend! Tylko Ty, herbata/kawa i dobra, dająca do myślenia, książka. Czasem bardzo na serio, czasem z lekkim przymrużeniem oka. Zobacz nasze propozycje i koniecznie daj znać, jaką kobiecą książkę Ty poleciłabyś Czytelniczkom Woman Magazine! ;)

Standard Post with Image

Jak zostać panią swojego czasu? Zarządzanie czasem dla kobiet ○○○ Ola Budzyńska

Tak o książce wypowiada się sama autorka: „Wiele osób sądzi, że bycie zorganizowaną kobietą jest połączeniem bizneswoman osiągającej sukcesy z perfekcyjną panią domu. Spora grupa myśli, że Pani Swojego Czasu to kobieta żyjąca z zegarkiem w jednej ręce i kalendarzem w drugiej, idealnie ogarniająca przestrzeń i efektywnie wykorzystująca każdą minutę swojego życia.

Ja się z tym nie zgadzam. Dla mnie zorganizowana kobieta to taka, która wie, jakie są jej cele i marzenia, i realizuje je nawet wtedy, gdy są inne niż reszty społeczeństwa. To kobieta, która nie boi się powiedzieć Nie, jeśli coś idzie nie po jej myśli.

Takiego myślenia o organizacji i zarządzaniu czasem uczę kobiety”.

 

Szczęście na dzień dobry ○○○ Jamie Cat Callan

To nie Francuzki wymyśliły szczęście, ale to Francuzki wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. Potrafią przywiązywać wagę do każdej chwili przyjemności! Historia Amerykanki Jamie Cat Callan to pogodna opowieść o tym, ile tracisz, ciągle się spiesząc!

Jako młoda dziewczyna Cat Callan była zauroczona swoją francuską babką, która, chociaż nie miała zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała się dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. Kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuzki od Amerykanek.

Jamie wyciągnęła wnioski z wszystkiego, czego nauczyły ją Francuzki. W książce Szczęście na dzień dobry podpowie Ci, jak:

  • kupować i konsumować mniej – a cieszyć się bardziej;
  • wyglądać jak gwiazda w stroju za tysiące złotych – za niewielką cenę;
  • znaleźć czas tylko dla siebie;
  • flirtować à la française;
  • odkryć na nowo swoją własną tajemnicę.

Szczęście na dzień dobry to podnosząca na duchu książka, która pomoże Ci odnaleźć joie de vivre.

(Premiera: 08.04.2015)

 

Hygge. Duńska sztuka szczęścia ○○○ Marie Tourell Soderberg

Jedno niepozorne słowo wyraża to, co naprawdę liczy się w życiu. Hygge.

Hygge to słowo określające filozofię życia, która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Nie ma odpowiednika w języku polskim, a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach.

Wszyscy instynktownie rozpoznajemy uczucie hygge. Pojawia się, kiedy przybierasz ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo jesz pyszny posiłek z cudownymi przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak potrafimy wygospodarować czas na takie momenty.

Ta piękna, autentyczna książka o hygge Marie Tourell Søderberg pokaże Ci, że hygge tak naprawdę można znaleźć wszędzie, jeśli się tylko wie, jak szukać. Bo hygge przenika wszystkie aspekty naszej codzienności: od wystroju wnętrz po gotowanie.

Dzięki tej książce nauczysz się wymawiać, odnajdywać i tworzyć hygge. Docenisz znaczenie tych momentów i zrozumiesz, dlaczego we współczesnym zabieganym świecie tak ważne jest umieć się na chwilę wyłączyć i znaleźć czas na hygge.

(Premiera: 26.10.2016)

 

Cały ten burdel. Nieporadnik Fit Matki Wariatki ○○○ Joanna Kajstura

Tę książkę napisałam dla Ciebie. Tak, właśnie dla Ciebie! Napisałam ją po to, abyś zrozumiała, że jesteś wyjątkowa, ze wszystkimi swoimi problemami, z dniami, które szarością zasnuwają Twe oczy, z niepewnością o to, co przyniesie kolejny dzień. Napisałam ją dla Ciebie, żebyś zdała sobie sprawę z tego, że jesteś ważna. Że, pomimo swojej zwyczajności i przeciętności, jesteś niezastąpiona.

Napisałam ją dla Ciebie, żebyś zrozumiała, że bez Ciebie ten świat byłby smutny i niepełny. Napisałam ją dla Ciebie, abyś zrozumiała, że jesteśmy takie same. My, kobiety – niezmierzona siła.

Napisałam ją także dla siebie, abym zrozumiała to wszystko, o czym piszę powyżej.

(Premiera: 25.05.2017)

 

Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą ○○○ Amy Ahlers, Christine Arylo

Ta książka nauczy, jak walczyć z wewnętrznymi demonami i tchnąć życie w mądrość, która drzemie w każdej z nas. To lekarstwo dla ciała, duszy i umysłu umożliwiające odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Poradnik może służyć jako trener osobisty, pocieszacz w trudnych chwilach, najlepsza przyjaciółka i kierunkowskaz pokazujący prostą drogę do radośniejszego życia!

Autorski duet Christine Arylo i Amy Ahlers nie ma sobie równych w tłumaczeniu kobietom, dlaczego warto przestać się zadręczać! Trenerkom personalnym, nauczycielkom przemiany, mówczyniom, które zyskały międzynarodową sławę, i bestsellerowym autorkom udało się dokonać zasadniczego zwrotu w sposobie myślenia kobiet – nauczyć dziesiątki tysięcy kobiet zaglądania w głąb siebie i nawiązywania pełnej empatii relacji z wewnętrznymi krytyczkami, a w rezultacie nabierania pewności siebie w myśleniu i działaniu oraz świadomego dokonywania wyborów i pokochania siebie.

(Premiera: 15.02.2017)

 

Jak popsuć związek przez własną głupotę i jak go naprawić ○○○ Laura Schlessinger

Z tej książki dowiesz się o dziesięciu głupotach, które zdarzają się każdemu z nas. Problem leży w ich natężeniu. Możesz je rozpoznać i wyeliminować. Książki Laury Schlessinger stają się bestsellerami dzięki prostocie ujęcia bolesnych tematów. Autorka trafia w sedno sprawy i wskazuje drogi naprawy naszych związków. Warto skorzystać...

 

źródło: internet :)

 

Jaką kobiecą książkę poleciłabyś Czytelniczce Womana? ;)

Podobne artykuły

Przegląd kobiecych blogów 2017

Blogi są nieodłącznym elementem naszego kobiecego życia. Podróżnicze, modowe, lifestylowe... Na laptopach czy telefonach. Czytamy wszędzie, gdzie się da. W szerokim internecie praktycznie każda znajdzie coś dla siebie. Każda również może stworzyć swoje miejsce na podstawie własnych doświadczeń i zainteresowań. Przedstawiamy subiektywny przegląd kobiecych blogów, które szczególnie nas zaciekawiły!

Czytaj więcej

6 rzeczy, których mężczyzna pragnie od kobiety

Macho, supermen a może spokojny i zrównoważony? Niezależnie, jaki jest Twój mężczyzna, pewne cechy zawsze będzie w Tobie uwielbiał! I ich właśnie oczekiwał.

Czytaj więcej