WomanMagazine.pl

Pasta warzywna – sposób na szybki i smaczny posiłek

Szukając alternatywy dla nabiału czy wędlin na kanapkę, wśród sklepowych półek można znaleźć różnego rodzaju smarowidła. Pasztety, serki topione, słodkie kremy czy dżemy znane nam od dawna, powoli stają się nudne. Jakiś czas temu pojawiły się pasty warzywne, o różnych smakach, które otwierają nowe możliwości dla przygotowywania potraw.

Standard Post with Image

Nic dziwnego, że wiele dzieci wybrzydza, gdy kolejny raz dostaje od rodziców drugie śniadanie w postaci kromki chleba z masłem i szynką lub serem. Dodatki, których od lat nadużywamy, przygotowując kanapki, a stosowane codziennie szybko się przejadają. Na szczęście nie jesteśmy skazani na tę kanapkową monotonię - w sklepach coraz częściej pojawiają się bowiem produkty, które mogą urozmaicić nasze śniadania (i nie tylko). Mowa tu o smacznych i pomysłowych pastach warzywnych.

Jedną z firm, która produkuje takie pasty w Polsce, jest Helcom Naturalnie. W jej ofercie znajdziemy wiele różnych smaków budowanych apetycznymi dodatkami i przyprawami. Bazą ich są natomiast, m.in. ciecierzyca, grillowany bakłażan lub szpinak. Po przeczytaniu etykiety ze składem na słoiczku okazuje się, że wszystkie pasty, bez wyjątku, są bezglutenowe i nadają się dla wegan i wegetarian. To bardzo cenna informacja dla wszystkich, którzy zwracają na to szczególną uwagę w swojej diecie. Ponadto są to produkty bez konserwantów i sztucznych barwników, co jest równie pozytywnym zaskoczeniem. Dobrze wiedzieć, że istnieje sklepowa, łatwo dostępna alternatywa, która może być równie zdrowa, jak jej odpowiednik przygotowany samodzielnie w domu (cóż, nie zawsze znajdziemy czas na to, żeby pastę przygotować własnoręcznie).

Weźmy pod lupę jedną z past Helcom Natualnie, bakłażanową z grillowaną papryką. Skład wygląda w niej następująco: bakłażan grillowany 68%, papryka czerwona grillowana 14%, słonecznik łuskany, olej rzepakowy, czosnek suszony, sól, pieprz czarny mielony, ocet winny, cukier. I to tyle! Same naturalne składniki. Smak równie zaskakujący, wyrazisty, poprawnie i nie nachalnie przyprawiony. Można też doprawić ją po swojemu, dodając na kanapkę posmarowaną pastą, suszone lub świeże zioła, pestki, kiełki czy świeże warzywo.

Dla szukających czegoś więcej, można dodać, że pasta warzywna sprawdza się znakomicie nie tylko do pieczywa. Można ją wykorzystać podczas kuchennych eksperymentów na wiele sposobów. Między innymi jako dip do krakersów, grissini, a także do nachosów. Dobrym przykładem wykorzystania pasty, jest użycie jej do tortilli, gdzie smarowidło z dodatkiem kurczaka i ulubionych warzyw smakuje naprawdę świetnie. Bez problemu można użyć ją także na ciepło, mieszając z makaronem zamiast sosu czy pesto, a całość posypać parmezanem. Zaś zapieczona z tostami czy podana na grzankach okazuje się równie smaczna.

Powyższe przykłady ukazują, że pasta może być także świetnym przykładem produktu zero waste, gdyż pasuje do przygotowania wielu posiłków. Resztki chleba, nadmiar ugotowanego makaronu – nic się w domu nie zmarnuje, bo zostanie zjedzone wraz z pastą. Słoiczek, po dokładnym umyciu i wyparzeniu, można natomiast wykorzystać do przygotowania kolejnej pasty według własnego przepisu lub użyć do przechowywania choćby ziół ;) Naturalnie, zdrowo, smacznie i ekologicznie!

 

Podobne artykuły

Depilacja brwi - który sposób wybrać?

Brwi to element nadający naszej twarzy charakteru. Niestety czasami jest on przez nas zupełnie zaniedbany. Jaki sposób regulacji brwi wybrać i czym się one między sobą różnią?

Czytaj więcej

Sposób siedzenia wpływa na Twoje samopoczucie!

Czy sposób siedzenia może mieć wpływ na nasz stan psychiczny? Okazuje się, że tak... Dowiedli tego naukowcy z Nowej Zelandii, którzy zbadali zależność pomiędzy depresją a... siedzeniem w pozycji wyprostowanej!

Czytaj więcej