WomanMagazine.pl

Pączki kokosowe od Życie ma smak

Tłusty czwartek co prawda już za nami, ale karnawał wciąż trwa. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przygotować dla naszych bliskich pyszną przekąskę, którą są pączki kokosowe.

Standard Post with Image

Składniki:

250 g drożdży
3 łyżki cukru
180 ml wody gazowanej
40 ml oleju kokosowego
250 g mąki z zarodków pszennych
łyżka rumu
100 g masy kokosowej
lukier i wiórki kokosowe

Wykonanie:

Drożdże rozcieramy z połową cukru, dodajmy 2 łyżki mąki z zarodków pszennych i razem mieszamy. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce. Do pozostałej mąki dodajemy resztę cukru, lekko podgrzaną wodę gazowaną, olej kokosowy i rum. Wszystko razem mieszamy i zagniatamy ciasto. Wyrabiamy, aż ciasto będzie odchodziło od ręki. Ponownie przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejcie, aby ciasto podrosło. Z ciasta wycinamy krążki, łyżeczką nakładamy masę kokosową i sklejamy, forując kulkę. Odkładamy do wyrośnięcia na stolnicę posypaną mąką. Gdy pączki podrosną, smażymy je na głębokim tłuszczu z dwóch stron na złoty kolor. Odstawiamy na papierowy ręczniczek by odsączyć nadmiar tłuszczu. Ostudzone lukrujemy i posypujemy wiórkami kokosowymi.

Podobne artykuły

JAK NARODZINY DZIECKA WPŁYNĄ NA NASZE ŻYCIE?

To pytanie, które zadaje lub zadawała sobie każda z nas. Z niektórych zmian nie zdajemy sobie sprawy a wielu z nich się nie spodziewamy, bo oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego.

Czytaj więcej

WEIGHT BALANCE – ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE NA ZDROWSZE

W lipcu ruszyła kampania Weight Balance, której partnerami są: Centrum Leczenia Otyłości i Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością. Weight Balance to akcja społeczno-edukacyjna, pokazująca jak utrzymać odpowiednią wagę, sprawność fizyczną i psychiczną w każdym wieku. Weight Balance wskazuje właściwe nawyki żywieniowe, promuje zdrowy tryb życia i pokazuje, jak nie dać się otyłości!

Czytaj więcej