WomanMagazine.pl

Nasycone smakiem domowe lody z Frutiżellą

Lato w pełni, nic więc w tym dziwnego, że chętnie ochładzamy się lodami. Dzisiaj wraz z Życie ma smak proponujemy domowe lody z Frutiżellą.

Standard Post with Image

Składniki:

Frutiżella (Helcom) w dowolnym smaku
2 żółtka
1/3 szklanki cukru
4 łyżki wody
400 ml słodkiej śmietany

Wykonanie:

W garnku mieszamy cukier i wodę, doprowadzamy do wrzenia i na małym ogniu gotujemy chwilę tak, by masa zgęstniała i dała się formować (nie dłużej niż 5 minut). Przelewamy ją partiami do wbitych do miski żółtek, miksujemy i ubijamy na twardo. Śmietanę ubijamy w osobnym naczyniu i łączymy z żółtkami dopiero, gdy te całkiem przestygną. Całość miksujemy krótko na bardzo małych obrotach. Połowę masy przekładamy do pojemnika, w którym będziemy mrozić lody. Wykładamy na nią schłodzoną Frutiżellę, którą następnie pokrywamy drugą częścią śmietankowo-jajecznej masy. Delikatnie mieszamy łyżką, robiąc owocowe smugi w kremie. Wstawiamy do zamrażalnika na 12 godzin.

Podobne artykuły

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Czytaj więcej

Alergia na zwierzęta domowe

Przygarnięcie do swojego domu pupila musi być świadomą decyzją – nigdy impulsem, działaniem pod wpływem chwili. Zwierzę to nie tylko maskotka, przytulanka, kompan do zabawy, ale i ogromna odpowiedzialność. To potencjalny nowy członek naszej rodziny. Pojawienie się więc go w naszym życiu musi być przemyślane i to najlepiej – w milionie wariantów.

Czytaj więcej